Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wymiana routera

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

wymiana routera

WItam, czy wymiana routera z funboxa 3.0 na jakiś inny wyeliminuje rozłączenia internetu co 22h? albo czy chociażby będzie się dało ustawić żeby resetowało internet co 24h o ustalonej godzinie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

wymiana routera

Poradziłem sobie z tym w sposób "sprzętowy" i nie musze pamiętać o resetowaniu FunBox-a raz na dobę:

https://nasz.orange.pl/t5/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-i-Neostrada/ftth-i-zmiana-IP/m-p/26642#M4175

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15
Anonim

Nie dotyczy

wymiana routera

A ty masz chyba FTTH jedna szansa to ONT + FB 2.0.na tym będzie tak samo.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

wymiana routera

czemu orange zrobiło taki numer, że ten internet się rozłącza co 22h a nie co 24h? jakby było co 24h to wtedy spoko, ustalam sobie żeby się resetował o 5 rano kiedy nikt nie używa internetu i jest ok. a tak jak jest co 22h to codziennie ten czas jest inny. Nawet nie chcecie wiedzieć ile razy mnie wywaliło kiedy robiłem coś ważnego...

Anonim

Nie dotyczy

wymiana routera

Wystarczy wyłączyć raz o tej godzinie kiedy nie używać i po problemie.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

wymiana routera

Z tego co wiem, to wymiana routera nic raczej nie da. Chociaż się mogę mylić. Poniżej wkleję cytat naszego pracownika z innego tematu.

 

@HypsteRTnapisał(-a)

Może być związane z odświeżaniem sesji PPP (co 22h), choć to ekstremalnie mało prawdopodobne, żebyś akurat w ten moment się wstrzelił. Proponuję, żebyś przed ważnym meczem zrobił restart routera, wówczas sesja zostanie odświeżona na kolejne 22h.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

wymiana routera

no właśnie nie, bo jak wyłączysz o 5 rano to później będzie reset o 3 rano później o 1 rano itd. więc to nie za bardzo pomoże. jakby internet się rozłączał co 24h to wtedy ok, wyłączam o 5 i codziennie o 5 rano jest reset.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

wymiana routera

no tak, ale tak codziennie robić reset routera to też się trochę mija z celem, czasami czlowiek zapomni po prostu o tym.

Anonim

Nie dotyczy

wymiana routera

Można samemu nad tym zapanować @bonzaj, tu masz opis jak (tylko konto załóż by mieć wgląd w poradę jak) > klik.

Anonim

Nie dotyczy

wymiana routera

A co tak ważnego robisz na komputerze ? może samo dopisanie IPv6 rozwiąże problem. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

wymiana routera

głównie gram w cs:go i wywala mnie akurat jak mam pakę defować, takie moje szczęście xD a poza tym też streamuje i zdarza mi się, że wywala mi streama przez to właśnie, że internet musiał się rozłączyć w celu odnowy ip...