Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

współpraca wd home cloud z Funboxem

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

współpraca wd home cloud z Funboxem

Planuję zakup dysku sieciowego WD Home Cloud.

Mam Funbox 3.0 ale opcję wymiany na Funbox 6.

Zanim kupię chciałbym się upewnić czy będzie to współdziało bez problemu.

 

Przeczytałem ze Funbox 3.0 ma ograniczeni 25000 plików w sieci DLNA. Ja mam duzo wiecej. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

współpraca wd home cloud z Funboxem

@eblues: IMHO serwery DLNA w sieci LAN nijak nie zależą od DLNA oferowanego przez FB, powinno działać. To o czym pisze @slav72 dotyczy serwera DLNA wbudowanego w FB ale Twój pomysł to osobny serwer więc go to ograniczenie nie dotyczy. Naturalnie najlepiej podłączyć kabelkiem ethernet bezpośrednio do FB.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

współpraca wd home cloud z Funboxem

@eblues  niestety ale FB 6 też może obsłużyć do 25000 plików w trybie DLNA  na dysku podłączonym do portu USB.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

współpraca wd home cloud z Funboxem

@eblues: IMHO serwery DLNA w sieci LAN nijak nie zależą od DLNA oferowanego przez FB, powinno działać. To o czym pisze @slav72 dotyczy serwera DLNA wbudowanego w FB ale Twój pomysł to osobny serwer więc go to ograniczenie nie dotyczy. Naturalnie najlepiej podłączyć kabelkiem ethernet bezpośrednio do FB.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

współpraca wd home cloud z Funboxem

Tak własnie zamierzałem zrobic, tzn połączyć WD Cloud za pomoca kabla ethernet.

Ciekawi mnie czy ktos ma podobne doswiadczenia i czy wszystko działa bez problemu


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

współpraca wd home cloud z Funboxem

@eblues  skoro to osobny serwer to powinien działać bezproblemowo, ograniczenie o którym pisałem jak wspomniał @j131  dotyczy tylko dysku podłączonego do FB za pomocą USB. Urządzenie które zamierzasz kupić na tyle będzie tylko zależne od FB co podłączenie do sieci.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

współpraca wd home cloud z Funboxem

@ebluesjeśli ktoś ma i mu działa to pewnie nie wie nawet o istnieniu tego forum... Tak że to chyba dobry prognostyk dla Twoich planów. Ale gwarancji od nas nie dostaniesz - te modemy mają swoje idiosynkrazje. Z własnego doświadczenia mogę tylko napisać, że na wydzielonej sieci lokalnej mam działający serwer DLNA na linuxie i żadnych problemów z jego działaniem nie obserwuję. Ale jest to od FB kompletnie odseparowane więc jakby nie do końca nawet podobne do tego co planujesz.