Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

Modem TV (livebox) mam podłączony do funbox 2.0 przez kabel ethernet. Drugi ethernet idzie  mi do drugiego pokoju gdzie mam PC. Teraz chciałem jeszcze dorzucić multiroom ale się zastanawiam czy jak podłącze jakiś router w tym drugim pokoju do tego kabla ethernet to czy jak podłącze później drugi modem tv pod ten router i PC to czy wszystko będzie działać jak należy?

 

 

W skrócie chodzi o to czy jak podłacze własny router między funbox 2.0 a modem tv to czy będzie działała TV ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

Switch - przełącznik sieciowy:

https://www.google.pl/search?q=switch

U mnie konkretnie pracuje taki:

D-Link DGS-1008D

https://www.google.com/search?q=D-Link+DGS-1008D

ale myślę że pójdzie każdy, nawet jakiś najtańszy.

Poza tym możesz wykorzystać swój router tylko jako switch - nie używaj gniazda WAN, wepnij wszystkie kable (z FunBoxa, z TV i z PC) do gniazdek LAN routera.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18
Anonim

Nie dotyczy

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox


hydros napisał(-a):

Modem TV (livebox) mam podłączony do funbox 2.0 przez kabel ethernet. Drugi ethernet idzie  mi do drugiego pokoju gdzie mam PC. Teraz chciałem jeszcze dorzucić multiroom ale się zastanawiam czy jak podłącze jakiś router w tym drugim pokoju do tego kabla ethernet to czy jak podłącze później drugi modem tv pod ten router i PC to czy wszystko będzie działać jak należy?

 

 

W skrócie chodzi o to czy jak podłacze własny router między funbox 2.0 a modem tv to czy będzie działała TV ?


@hydros Może cos nakreśl jak chcesz to podłączyć?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

Jak ruter który włożysz w środek nie wytnie ci VLAN taggingu to będzie działać Emotikon: Mrugający


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

pomiędzy moim funbox 2.0 a dekoderem TV chce wsadzić swój własny router. Wtedy kabel ethernet do dekodera TV nie szedł by bezpośrednio z funbox 2.0 tylo mojego routera. Niestety zrobiłem test i mam czarny ekran. Godzina na dekoderze TV się ustawia ale sygnału TV już nie ma.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

a mógłbyś coś więcej napisać? router mój własny mam netgear wgr614 v7

Anonim

Nie dotyczy

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox


hydros napisał(-a):

a mógłbyś coś więcej napisać? router mój własny mam netgear wgr614 v7


@hydros Do Funbox 2.0 podłączasz TV multiroom a Netgear rozsyła tobie tylko internet.

 

Bez tytułu.png


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

Własnie chodzi mi o to, że w drugim pokoju mam poprowadzony kabel ethernet, który idzie z funbox 2.0. Chciałbym mieć zarówno TV jak i internet po kablu dlatego w tym pokoju chciałem wsadzić netgeara ale wtedy TV nie działa.

Da radę cos z tym zrobić ?

Anonim

Nie dotyczy

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox


hydros napisał(-a):

Własnie chodzi mi o to, że w drugim pokoju mam poprowadzony kabel ethernet, który idzie z funbox 2.0. Chciałbym mieć zarówno TV jak i internet po kablu dlatego w tym pokoju chciałem wsadzić netgeara ale wtedy TV nie działa.

Da radę cos z tym zrobić ?


Do podlaczenia tylko TV masz cos tutaj


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

Załączam dwa obrazki. Jeden to to co mam a drugi to co chce osiągnąć. Natomiast jak podłączyłem dekoder TV do mojego routera to mam godzine złapał ale sygnału nie ma. Pomiędzy dwoma pokojami mam kabel ethernet (jeden kabel jest tylko dlatego mam problem z podłączeniem w drugim pokoju zarówno TV jak i innych urządzeń).AsIS.jpgtodo.jpg


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

Kolego @hydros. To co próbujesz zrobić jest niestandardowe i niewspierane przez Orange.

TV w Orange ma swój VLAN (jej numer łatwo znaleźć w Google albo można podejrzeć sieć tcpdumpem albo wiresharkiem) prawdopodobnie twój switch po drodze wycina tagowanie zatem dekoder nie rozpoznaje tych pakietów. Rozwiązania:

- przekonfigurowanie tego co masz (nie bawiłem sie tym modelem i nie wiem czy się da) na fabrycznym sofcie

- wrzucienie tam openwrt albo ddwrt jeżeli wspierają ten model

- kupienie sprzętu który to wspiera (VLAN tagging czyli  IEEE 802.1Q), pełno teraz takich 

 

Bez urazy ale jeżeli to co napisałem jest dla Ciebie niejasne to lepiej odpuść temat bo to jest dość skomplikowane. Jeżeli naprawdę pałasz chęcią dowiedzenia się  to jak już się pobawisz urządzeniami i zatniesz się na czymś specyficznym, pisz śmiało, postaram się pomóc.

 

P.S. Pomijam już uwagi takie jak od @Anonim w stylu "nie wiem jak to zrobić, więc zaproponuje co wiem" bo tylko zaciemniają temat a oboje wiemy że masz konkretny scenariusz który chcesz zrealizować.