Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

@bez_nazwy @hydros Tylko po co tyle kombinować wystarczy przeciągnąć drugi kabel LAN do TV. 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

Cześć, przeszukiwałem właśnie forum w celu znalezienia porady w podobnym temacie. Ja również chciałbym podłączyć w mieszkaniu jeden z TV poprzedzając go po drodze routerem. Dotychczas ten Dekoder TV działał w konfiguracji FB 2.0 (Eth)=>Liveplug(Eth)=>Liveplug(Eth)=>Dekoder TV(Eth), ale zależy mi na tym aby w tym pokoju rozdzielić sygnał po kablu na dodatkowe urządzenia (XBOX, bezpośrednio TV, komputer, HDD i dodatkowo Dekoder TV). Wszystko się udało, podłączone urządzenia działają poza dekoderem TV, który "nie widzi FB 2.0" i nie łapie syganału TV. Przeczytałem o tym, że router powinien wspierać standard IEEE 802.1Q, a ten którego używam (wykopany z dna szafy, TPLINK TL-R402M) nie wspiera IEEE 802.1Q. Przymieżam się do kupna innego, który wspiera IEEE 802.1Q, ale chciałbym wiedzieć czy to załatwia sprawę czy czeka mnie jakieś skomplikowane konfigurowanie routera i do tego bez 100% szans na sukces. Z góry dziękuję za wsparcie. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

U mnie taki układ działa bez problemów:

true_ok.jpg


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

Co dokładnie rozumiesz przez switch?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

Switch - przełącznik sieciowy:

https://www.google.pl/search?q=switch

U mnie konkretnie pracuje taki:

D-Link DGS-1008D

https://www.google.com/search?q=D-Link+DGS-1008D

ale myślę że pójdzie każdy, nawet jakiś najtańszy.

Poza tym możesz wykorzystać swój router tylko jako switch - nie używaj gniazda WAN, wepnij wszystkie kable (z FunBoxa, z TV i z PC) do gniazdek LAN routera.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

Cześć, ja skorzystałem ze switch'a TP-LINK TL-SG108 i telewizja działa już bez problemu 🙂 pozdrawiam


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

@hydros  czy u Ciebie tak jak u @wieniekw udało się? Jeśli tak to, mam prośbę zaznacz odpowiedź, która była najbardziej pomocna jako rozwiązanie, to ułatwi szukanie innym!


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

U mnie zadziałało jako switch. Ustawiłem wszystkie kable w LAN a nie WAN i działa. Tak jak pisał gmarek + wyłączyłem dhcp na routerze. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

własny router pomiędzy funbox 2.0 a modemem tv livebox

Fakt, zapomniałem dopisać, że trzeba wtedy w routerze wyłączyć DHCP żeby się nie pogryzło z FunBox-em.