Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

telefonie stacjonarnym bez kabla livebox


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

telefonie stacjonarnym bez kabla livebox

Witam,

Czy istnieje szansa podłączenia telefonu stacjonarnego do Liveboxa bez potrzeby ciągnięcia kabla przez cały dom? 
Pozdrawiam 

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

telefonie stacjonarnym bez kabla livebox

A jakie rozwiązanie byłoby idealne? telefon stacjonarny to jest voip czy analogowy? są różne np. bramki voip bez przewodowe. itp itd. Pytanie co chcesz mieć i ile jesteś w stanie zainwestować w takie rozwiązanie.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

telefonie stacjonarnym bez kabla livebox

telefon jest analogowy i chcę ogólnie poznać inne rozwiązania poza ciągnięciem kabla.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

telefonie stacjonarnym bez kabla livebox

Przy analogowym to najtaniej zamówić za ok 30 zł (o ile pamięć mnie nie myli) drugie gniazdko. Router w jednym pokoju, gniazdko w drugim.

Inne rozwiązania są dużo droższe (kilka stów) np telefon z kilkoma bazami i bezprzewodowymi słuchawkami. Migracja na voip i bramki voip bezprzewodowe, ew z wykorzystaniem instalacji elektrycznej (o ile są w jednej razie).

Ogólnie jeśli jesteś w stanie zapłacić, to da się prawie wszystko. Tylko pytanie co potrzebujesz.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

telefonie stacjonarnym bez kabla livebox

Mógłbyś rozwinąć wątek o tych gniazdkach za 30 zl? Bo nie mogę nic o nich znaleźć


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

telefonie stacjonarnym bez kabla livebox

Bo to już mega stara usługa. Można mieć gniazdko w kilku pomieszczeniach. Jeśli telefon jest analogowy, to gniazdko od Liveboxa może być w innym pomieszczeniu niż telefon. Moja babcia ma w domu tak że jeden telefon na parterze, drugi na piętrze i tam stoi też router.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

telefonie stacjonarnym bez kabla livebox

@Klimza  To po prostu instalacja dodatkowego gniazda telefonicznego. Technik przyjeżdża i przybija kabel do ściany w miejsce, które chcesz.

Jeżeli telefon stacjonarny idzie z liveboxa to najprostrzym rozwiązaniem jest telefon stacjonarny bezprzewodowy z dwiema słuchawkami. Pierwszą się podłącza do liveboxa i jest przy liveboxie, a druga komunikuje się bezprzewodowo z pierwszą. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

telefonie stacjonarnym bez kabla livebox

A nie wystarczy po prostu jeden telefon z DECT, czyli baza + słuchawka? Bazę podłączasz do liveboxa (jeśli masz usługę z VOIP) lub do tego gniazdka w ścianie z którego korzysta także livebox (gdy usługa analogowa) a słuchawkę trzymasz gdzie chcesz. Ja tak mam i zasięg pozwala mi na rozmowy i w ogródku i na kominie 😉