Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

synology VPN problem z funbox 6


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 43
  • 0

synology VPN problem z funbox 6

Dzień dobry! 

Od kilku dni walczę z konfiguracją VPN na serwerze synology wpiętym do routera Funbox 6. O ile sam serwer VPN działa - z sieci lokalnej jestem w stanie się z nim połączyć o tyle z zewnątrz jest to wciąż niemożliwe. Problemem musi być sam router. Testowałem wszystkie rady znalezione jak i własne pomysły. Niestety bezskutecznie. Windows wyrzuca problem z ustaleniami bezpieczeństwa podczas łączenia z VPN i się nie łączy. 

 

Moja konfiguracja funboxa:

- wymuszona adresacja IP v4

- statyczne adresy IP w całej sieci

- zapora sieciowa w ustawieniu średnia/niska - na żadnej nie działa

- włączone UPnP IGND

- dodane reguły NAT/PAT

-- 4500 UDP

-- 1194 UDP

-- 1701 UDP

-- 500 UDP

Wszystkie powyższe wskazują na serwer. 

 

____________

* W temacie zaktualizowano kategorię - Wiktor

40 ODPOW. 40

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

synology VPN problem z funbox 6

@maciekcz11 

Jeśli wiesz na jakich portach nasłuchuje ten serwer VPN (ja nie wiem), to poproś wsparcie Orange żeby Ci je odblokowało. Zapora musi być ustawiona pod ten serwer, to raczej na ustawieniach standardowych nie zadziała.

Obawiam się, że na niektórych portach FB6 i tak będzie próbował odpowiadać sam zamiast przekierować, wtedy to nie zadziała. Były wątki opisujące takie zachowania FB6.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 43
  • 0

synology VPN problem z funbox 6

Testowałem również zaporę na ustawieniach użytkownika i z przepuszczonymi wszystkimi odpowiednimi portami. Nadal bez sukcesów. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

synology VPN problem z funbox 6


@maciekcz11napisał(-a)

Testowałem również zaporę na ustawieniach użytkownika i z przepuszczonymi wszystkimi odpowiednimi portami. Nadal bez sukcesów. 


Tak podejrzewałem, dlatego sugeruję kontakt z BOK. Blokada dla połączeń przychodzących może być przed FB albo w obszarach jego konfiguracji do których nie mamy dostępu (zakładając, że mogą takie być).

Albo to może być błąd FB6. Jeśli FB zwraca coś "od siebie" zamiast przekierować pytania do LAN, to nic z tym nie zrobisz, jedynie wymiana na inny model rutera.

Wstawienie serwera "na próbę" do DMZ nic nie zmienia?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 43
  • 0

synology VPN problem z funbox 6

Tak DMZ nic nie daje. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2087
  • 7669
  • 31

synology VPN problem z funbox 6

A w jaki sposób upewniasz się, czy z zewnątrz coś w ogóle dociera do Twojego funboksa? Skąd i w jaki sposób próbujesz nawiązać takie połączenie?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 43
  • 0

synology VPN problem z funbox 6

Nie widzę właśnie nigdzie dostępu do logów  w FB. Ale wiem, że jak włączę DMZ i włączę w ochronie odpowiadanie na ping to zaczyna odpowiadać na ping z zewnątrz (router mobilny). 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2087
  • 7669
  • 31

synology VPN problem z funbox 6

FB nie udostępnia logów.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

synology VPN problem z funbox 6

Cześć,

dzisiaj postanowiłem również skonfigurować VPN na Synology lecz także zatrzymałem się na tym samym co i Ty. Chyba już wszystkie możliwe scenariusze na FB6 próbowałem, ale bez skutku 😕

Jak coś wymyślisz daj proszę znać!


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

synology VPN problem z funbox 6

Cześć,

 

Znalazłeś może jakieś rozwiązanie?