Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

repeater + livebox3


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 0

repeater + livebox3

Sytuacja u mnie wyglada tak. Neostrada 80 + Livebox 3

 

W sieci znajduje się zwykle 12 urządzeń podłaczonych przez kabel oraz coś powyżej 30 przez wifi.
DHCP liveboxa ma ustawione przypisywanie konkretnych adresów IP pod mac-adresy każdego urządzenia w domu. Na jednym z adresów podpięty jest także repeater ( d-link lub tp-link ) do którego co jakiś czas podpinają sie urządzenia po wifi. Problem jaki mam to co jakiś czas reapeter nie jest w stanie się zautoryzować się na livebox i nawiazać z połaczenia przez co nie mogę z niego korzystać.

 

Moje pierwsze pytanie to czy jest jakieś ograniczenie ilości urządzeń przypisanych do liveboxa 3.
Drugie czy może podobny temat już kiedyś był otwarty?

 

2 ODPOW. 2

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 0

repeater + livebox3

Nie udało mi się znaleźć opcji edycji posta na tym forum wiec odpowiem na własny w celu oddania kilku słów. Wczoraj poczytałem troszkę innych postów na tym forum i widzę że podobne tematy były wielokrotnie tu opisywane. Przykładowo ten: https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Modemy_routery_i_inne/thread-id/3402/p...

 

U mnie jest dokładnie to samo. Wygląda na to że routery Neostrady nie radzą sobie z przypisywaniem tych numerów. Nie jest to zapewne kwestja repeaterów ale ogólnie sofware urządzeń Neostrady. 

 

Ja właśnie przedłużyłem umowę i zrezygnowałem z TV i tu mam jeszcze jedno pytanie. Czy znacie może jakiś sensownie działający modem/router który sprawnie będzie obsługiwał neostradę i jest w miarę przystępnej cenie. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

repeater + livebox3

Kiedyś do Livebox-a 2.0 podłączyłem wzmacniacz sygnału TP-Linka TL-WA850RE w wersji 1.2. Po pewnym czasie blokował mi Livebox-a do tego stopnia, że nie dało się korzystać z internetu. Po wymianie na wyższy model, sieć działa do dziś bez problemu. Może w ramach testów odłącz u siebie repeater i obserwuj jak będzie się w tedy zachowywał Livebox.