Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

"Zapychanie" się Funbox 6 i straty w pakietach

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

"Zapychanie" się Funbox 6 i straty w pakietach

Witajcie,

 

Mam problem z którym już walczę od pół roku.

Niestety router jak na moje oko "zapycha" się pakietami, przez co są straty w otrzymywanych pakietach, problem dotyczy tylko sieci wewnętrznej. Połączenie z siecią zewnętrzną działa jak należy.

Mam w sieci lokalnej serwer, który komunikuje się dużymi pakietami z moim komputerem (ok. 40Mb/s), i niestety dochodzi do strat. (Wszystko jest ustawione na prędkość 1gbps). Zmieniałem już połączenia kablowe, również podmieniałem serwer, jak i komputer na inny z inną kartą sieciową, problem jest zawsze taki sam. Wymieniałem również sam router na inny egzemplarz, był spokój na ok. 1h i ponownie problem powrócił.
Do tej pory sobie radziłem, podłączając oddzielny switch do funboxa, gdzie przez niego głównie cały ruch sieci się odbywał i wszystko działało. Ale wiąże się to, z ciągłym przepinaniem przewodów (niestety switch 100mb/s).
Ponadto nie w tym rzecz, aby używać dodatkowych urządzeń, skoro ma to wszystko fantastyczny Funbox 6, z funboxem 3 wszystko śmiga aż miło.

Zauważyłem chyba też zależność, że problem się nasila, gdy domownicy korzystają z sieci wifi.

 

Proszę o pomoc, co mogę jeszcze zrobić w tej kwestii. Skończyły już mi się pomysły.
Pozdrawiam!

 

P.S. W załączniku dodaje screeny z użycia sieci pomiędzy komputerem a serwerem. Na jednym screenie widać jak połączenie odbywa się "w miarę" płynnie. Na drugim gdy problem jest nasilony.

 

SS2.pngSS1.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53263
  • 619

"Zapychanie" się Funbox 6 i straty w pakietach

@piotrek11220  już sam napisałeś, że rozwiązaniem jest zewnetrzny switch. Teraz dobre  Gbeth są naprawdę tanie. Zrób uplink na ten switch z FB. 

Z jednym masz rację: ruch wewnetrzny wtedy nie bedzie odbywał się przez router, a tylko przez switch, więc bez ograniczeń...I po problemie

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

"Zapychanie" się Funbox 6 i straty w pakietach

Czy próbowałeś zmieniać MTU (Maximum Transmission Unit)?

Anonim

Nie dotyczy

"Zapychanie" się Funbox 6 i straty w pakietach

@piotrek11220  masz spore wymagania co do FunBox6, to router klasy średniej i wydajność ma ograniczoną, przy sporym ruchu sieciowym, akcent na sporo urządzeń, po prostu nie wydala, to tak jakbyś chciał komfortowo pograć na mało wydajnym komputerze, jak nie masz Orange TV, to zainwestuj w porządny router i tych problemów nie będzie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

"Zapychanie" się Funbox 6 i straty w pakietach

Nie widzę nigdzie opcji zmiany MTU w ustawieniach Fb6.

 

@irek6311 Się domyślam o co chodzi, natomiast myślałem że skoro funbox 3 daje sobie spokojnie z tym radę, to taka maszyna jak funbox w wersji 6 będzie miał to w małym palcu. No nic, jeśli nic nie wskóram z tym routerem, to zainwestuje w switch który podepnę obok i tyle.

 

 

 

___________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

"Zapychanie" się Funbox 6 i straty w pakietach


@piotrek11220napisał(-a)

Nie widzę nigdzie opcji zmiany MTU w ustawieniach Fb6


W FB 6 nie ma opcji zmiany MTU, zresztą tak samo jak w trójce.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53263
  • 619

"Zapychanie" się Funbox 6 i straty w pakietach

@piotrek11220  już sam napisałeś, że rozwiązaniem jest zewnetrzny switch. Teraz dobre  Gbeth są naprawdę tanie. Zrób uplink na ten switch z FB. 

Z jednym masz rację: ruch wewnetrzny wtedy nie bedzie odbywał się przez router, a tylko przez switch, więc bez ograniczeń...I po problemie