Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problem z blokowaniem dostępu do Internetu dla pc który jest podłączony przewodem do funbox 2.0


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

problem z blokowaniem dostępu do Internetu dla pc który jest podłączony przewodem do funbox 2.0

Zgłoszenie już poszło na maila ze szczegółami. Posiadam funbox 2.0 I po aktualizacji aplikacji do obsługi 3.0 przestały być widoczne podłączone urządzenia przewodowe jak i po wifi, co uniemożliwia mi zarządzanie nimi. Czytając komentarze ze sklepu Google Play nie tylko ja mam takie problemy, inni również więc to nie jest jednostkowa przypadłość. /edit: wypowiedź dot. tego i kolejnych wpisów - Moderator Wiktor/

Mam też problem z blokowaniem dostępu do Internetu dla pc który jest podłączony przewodem do funbox 2.0. Jak ustawię żeby dostęp do Internetu był zablokowany ten internet jest dalej na tym pc.
Blokowanie ustawiam poprzez stronę konfiguracyjna funbox. Pomoże mi ktoś z tym problemem albo ewentualnie gdzie to mogę zgłosić? /wypowiedź związana z tytułowym problemem - Moderator Wiktor/

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja Mój FunBox już dostępna


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

problem z blokowaniem dostępu do Internetu dla pc który jest podłączony przewodem do funbox 2.0

Tylko to będzie raczej kwestia samego modemu a nie aplikacji, bo nie ustawiam blokady poprzez aplikację, tylko bezpośrednio w samym funbox.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

problem z blokowaniem dostępu do Internetu dla pc który jest podłączony przewodem do funbox 2.0

Krótko mówiąc: posiadasz modem Funbox 2.0, do którego jest podłączonych kilka komputerów.
1. Jeden z tych komputerów jest podłączony do modemu Funbox poprzez kabel Ethernet. Chcesz zablokować na tym kompie dostęp do Internetu (w ogóle lub w określonych godzinach). Próbujesz robić to przez stronę konfiguracyjną modemu (poprzez adres https://192.168.1.1 albo podobny), ale to się nie udaje. Czy mógłbyś wrzucić stosowne zrzuty ekranu ze strony konfiguracyjnej modemu? Sam mam Liveboksa 2.0 i wiem, że strona "Podłączone urządzenia" czasami ładuje się długo, być może odczekanie kilku / kilkunastu min by pomogło?.
Nie znam interfejsu konfiguracyjnego modemu FunBox, ale zakładam że jest podobny do Liveboksa. Myślę, że jeśli nie działa blokowanie dostępu poprzez stronę "Podłączone urządzenia", to można by zablokować dostęp poprzez stronę konfiguracji firewalla (na Liveboksie 2.0 robi się to tutaj: zaawansowane -> Konfiguracja zapory sieciowej -> poziom zabezpieczeń użytkownika -> dopasuj). Trzeba by ustawić statyczne adresy IP albo wykorzystywać dopasowania poprzez adresy MAC.

Dlaczego chcesz w ogóle zablokować dostęp do Internetu z tego komputera (jeśli nie jest to tajemnicą)? Można by poszukać innych rozwiązań.


2. Masz problem z aplikacją na Androida/iOS-a do konfiguracji modemu Funbox. Tutaj nie pomogę, poza poradą że czasami załadowanie się listy urządzeń może długo potrwać. Oczywiście możesz zawsze użyć przeglądarki internetowej do zmiany ustawień.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

problem z blokowaniem dostępu do Internetu dla pc który jest podłączony przewodem do funbox 2.0

Więc tak, komputer jest podłączony kablem Ethernet do funbox, blokadę ustawiam poprzez stronę konfiguracyjna https://192.168.1.1. Są tam widoczne wszystkie podłączone urządzenia do funbox, pokazują się od razu po zalogowaniu, z tym nie ma problemu.
Po ustawieniu blokady widnieje informacja w panelu konfiguracyjnym że dostęp do Internetu został zablokowany dla tego danego komputera, jednak w rzeczywistości nic to nie daje bo dalej jest dostęp do Internetu.
Zrzutu ekranu z panelu w tej chwili nie załącze bo nie jestem na miejscu, mogę to zrobić po południu.
Blokada do Internetu potrzebna mi jest dla moich dzieci, bo inaczej mogli by siedzieć przed kompem całą dobę 😉
Poprzez firewall nie próbowałem jeszcze blokować, ale jak trzeba będzie to spróbuje, tylko nie wiem czy tam też mogę ustawić godzinowy dostęp do Internetu.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

problem z blokowaniem dostępu do Internetu dla pc który jest podłączony przewodem do funbox 2.0

A jak zablokujesz na 24h/7, to blokada działa?

Jaki system operacyjny jest zainstalowany na tym komputerze? Czy mógłbyś wkleić wynik działania polecenia

ipconfig /all


Blokada działa na podstawie adresów MAC, być może tutaj się coś dziwnego dzieje. Nie eksperymentowałeś kiedyś ze zmianą adresów MAC karty Ethernet?

Jak na Liveboksie 2 wybieram "Ustawienia dostępu do Internetu", to otwiera mi się adres:
https://192.168.1.2/configAccessScheduling.html?00%3A21%3AXX%3AXX%3AXX%3Ad8
i w tym adresie jest zakodowany adres MAC (dwukropki są zastąpione "%3A", niektóre oktety zastąpiłem "XX" żeby nie ujawniać własnego adresu MAC).
Czy mógłbyś wkleić tutaj (albo wysłać mi na PW) podobny adres?

 

 

Poza tym, istnieje nieudokumentowana możliwość zdobycia szczegółowych informacji o urządzeniach podłączonych do Liveboksa.

  1. Otwórz nową kartę w Firefoksie, włącz "Narzędzia dla programistów" (Narzędzia->Dla twórców witryn -> Sieć, albo Ctrl+Shift+Q) i przełącz się na kartę Sieć.
  2. Zaznacz tylko kategorię "XHR".
  3. W pasku adresu otwórz "https://192.168.1.1".
  4. Powinna Ci się załadować strona Liveboksa i lista obecnie podłączonych urządzeń. W "Narzędziach dla programistów" powinieneś zobaczyć listę pobieranych plików. Jak na któryś z nich klikniesz, to wyświetli Ci się panel ze szczegółami.
  5. Na karcie "Odpowiedź" w panelu po prawej stronie można zobaczyć informacje otrzymane od Liveboksa. Dla plików w kategorii "XHR" będą one zwykle przedstawiane jako drzewko.
  6. W którejś z Odpowiedzi (w moim przypadku pierwszego lub drugiego "ws") będą szczegóły nt urządzeń. Trzeba będzie jednak mocno rozwinąć to drzewko, żeby je zobaczyć.