Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

Anonim

Nie dotyczy

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

@nalesnik1988Lepiej pokaz zdjęcia jak masz podłączone gniazdko też kabel wpięty do funbox i jaka jest informacja po wpisaniu 192.168.1.1 a poza tym teraz nie trzeba wpisywać żadnych danych do funbox po resecie sam pobierze login i hasło.   


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

filtr jest odpięty.

Schemat 1: gniazdko tel + spliter [wtyk DSL] + kabel stary 20mb RJ11 4 żyły + tp-link = jest internet /brak telefonu

Schemat 2: gniazdko tel + spliter [wtyk DSL] + kabel stary 20mb RJ11 4 żyły + Fun Box = brak internetu /brak telefonu

Schemat 3: gniadko tel + spliter [wtyk DSL] + kabel nowy ok.1,5 mb z zestawu rj 11 2 żyły + fun box = jest internet [w laptopie -> kabel ethernet] / jest telefon

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

Domyślam się, że nie możesz łatwo wymienić tego kabla RJ11.

Sprawdź, czy z wtyczkami od tego kabla jest wszystko w porządku - czy gdzieś nie ma jakichś zgnieceń, itd.

 

Czekaj, przecież skoro są 4 żyły kabla RJ11 to może skorzystaj z drugiej pary żył?

 

Masz w domu zaciskarkę?

 

A jakbyś w ogóle wywalił ten splitter? Skoro masz telefon na VOIP to go nie potrzebujesz.

 

Być może wtyczki w ruterze TP-Linka i w Funboksie jakoś inaczej wchodzą?

Anonim

Nie dotyczy

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

@nalesnik1988To co piszesz to coś dziwnego ale nie dlaczego upierasz się do tego splitera coś może być z tym kablem 20 m

A co do konfiguracji Funbox masz Automatyczna konfiguracja


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

Modemu nie konfiguruję, gdy go podpinam na krótko przez nowy kabel z zestawu sam się szybko synchronizuje. Myslę, że to chyba jest wina kabla starego i długiego (wtyczek?) bo jak wytłumaczyć fakt, że stary kabel nie działa na fun box a nowy działa, tylko dlaczego tp-link na starym się sychronizuje?!

Przesyła screnn z okna wyszukiwarki

 

Niestety nie mam zaciskarki, a kabel jest mocno zakotwiczony w podłodze dużą ilością takich małych haczyków.

 

Spróbuje jeszcze przez apkę połaczyć się z Fun Boxem i zdiagnozować problem a screeen podeślę. chociaz wydaje mi się że za pierwszym razem pokazywało mi brak sychronizacji ;/

 


192168.png

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

Screen z apki, zdjęcie podłączenia kabli
20180503_221750.jpg

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n


20180503_220925.jpg

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n


Screenshot_20180503-221314.png

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

Dzwoniłem na infolinię Orange, Pani z działu technicznego stwierdziła że to wina ewidentna kabla, skoro przy gniazdko telefonicznym na ich kablu działa, ewentualnie wtyki 😕 Zainstalowałem FunBoxa przy gniazdko udostępniłem Wi-Fi, zamomtowalem kartę Wi-Fi w pc ale niestety zbyt daleka odległość i Internet na pc praktycznie nie działa. Czy można podłączyć router to linka i fan box pod jedną linię? Miałbym wtedy ze starego router za pomocą kabla net a z fun boxa telefon
Anonim

Nie dotyczy

połączenie FunBoxa 2.0 z Routerem tp link w8960n

@nalesnik1988Dwóch ruterów nie podłączysz pod jedna linie ale jak pokazywałem Ci że możesz podłączyć TP-linka jako AP 

Lub tutaj przez WDS