Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

laptop nie widzi sieci Orange_Swiatlowod

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 305
  • 1

laptop nie widzi sieci Orange_Swiatlowod

Dlatego zakładam ten temat bo moja sytuacja jest specyficzna ; a mianowicie od roku używam sieci Orange z ruterem Funbox 6 i do tej pory było ok, nagle laptop przestał widzieć sieć Orange_Swiatlowod (a sieć Vectra widzi dobrze) inne urządzenia tj. tablet , telewizor i telefon widzi dobrze sieć Orange_Swiatlowod. Moje działania były takie zresetowałem ruter było bez efektu dalej nie było widocznej sieci Orange_Swiatlowod a inne sieci były widoczne , następnie zainstalowałem w laptopie od nowa System Windows i to też nie pomogło .  Wymieniłem na nowy ruter i dalej to samo sieci  Orange nie ma a inne sieci są. podczas wizyty w salonie sprzwdziłem czy w salonie mój laptop widzi  sieć która jest w salonie i laptop widziałm trzy dostępne sieci  , ale nie nazywały się Orange_Swiatlowod. Czyżby mój laptop nie tolerował nazwyOrang_Swiatlowod ?. Bardzo proszę o jakieś sugestie

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

laptop nie widzi sieci Orange_Swiatlowod

@kerik  przecież nikt nie podpowiadał Ci że masz wyłączyć pasmo 2,4 czy 5 GHz, miałeś zmienić Rodzaj zabezpieczeń i wyłączyć Standard Wi-Fi 6 w menu modemu, gdyż mogła w nocy przyjść aktualizacja softu dla FB 6 i ta aktualizacja mogła zmienić poprzednią konfigurację w FB 6, stąd laptop może mieć problemy z "widzeniem" sieci Orange Światłowód.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

laptop nie widzi sieci Orange_Swiatlowod

Uruchom choćby live a jeszcze lepiej zainstaluj na dysku obok Windows jakiegoś Linuxa i zobacz czy pingwin będzie widział prawidłowo sieć światłowód Orange 😁


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13000
  • 53395
  • 620

laptop nie widzi sieci Orange_Swiatlowod

@kerikZastosuj wszystkie porady i testy z podobnego wątku, tylko o drukarce.

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/HP-DeskJet-3515-nie-%C5%82%C4%85czy-si%C4%99-z-Funbox-6-0...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

laptop nie widzi sieci Orange_Swiatlowod

Cześć @kerik 

Oprócz tego co przesłał Ci kolega w powyższym poście to zerknij także do tego tematu  z forum NO i wskazówek zawartym w tym wątku Funbox 6 : laptop nie widzi sieci wifi https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-6-laptop-nie-widzi-sieci-wifi/td-p/261438

Może ten link coś Ci pomoże

Pozdrawiam 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

laptop nie widzi sieci Orange_Swiatlowod

@kerik  spróbuj zmiany tych ustawień w menu konfiguracyjnym FB 6 HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi - Nasz Orange - 379435


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 305
  • 1

laptop nie widzi sieci Orange_Swiatlowod

Panowie te wasze podpowiedzi na zmianę zakresu 2.4G  lub 5G nic nie pomagają wyłączyłem 2.4 G i dalej nie widzi , zostawiłem 2.4 G wyłączyłem 5G i dalej nie widzi Orange_Swiatlowod a Vectra 2.4 i 5G jest widoczna , włączone obydwa zakresy i dalej OrangeSwiatlowod jest niewidoczny a Vectra obydwa zakresy są widoczne. Panowie nie wim czy zwróciliście uwagę ze przez 1 rok było ok na tym laptopie i z dnia na dzień przestało być widoczne , wyłączyłem laptop jednego dnia a drugiego dnia sieci Orange_Swiatlowod nie było , nie zmieniałeł żadnych ustawień


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

laptop nie widzi sieci Orange_Swiatlowod

@kerik  przecież nikt nie podpowiadał Ci że masz wyłączyć pasmo 2,4 czy 5 GHz, miałeś zmienić Rodzaj zabezpieczeń i wyłączyć Standard Wi-Fi 6 w menu modemu, gdyż mogła w nocy przyjść aktualizacja softu dla FB 6 i ta aktualizacja mogła zmienić poprzednią konfigurację w FB 6, stąd laptop może mieć problemy z "widzeniem" sieci Orange Światłowód.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13000
  • 53395
  • 620

laptop nie widzi sieci Orange_Swiatlowod

@kerikMoże aktualizacja modemu zmieniła???

Nie wyłączaj, a obniż wifi6 do wifi5, zmień szyfrowanie na WPA2 i zaktualizuj sterowniki karty wifi w laptopie. Na najnowsze...Skoro działało...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 305
  • 1

laptop nie widzi sieci Orange_Swiatlowod

slav72 przpraszam ale coś takiego mi się wyświetlało , wyłączyłem standard Wfi 6 i wszystko jest ok.  Tylko nie wiem dlaczego laptop sam przestał widzieć sieć przecież ja nie zmieniałem żadnych ustawień . Przepraszam za zamieszanie i bardzo dziękuję za pomoc.  Życzę wszystkim miłego dnia .


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

laptop nie widzi sieci Orange_Swiatlowod

@kerik  nic nie szkodzi, zawsze warto sprawdzić całą konfigurację i ustawienia, w pierwszej kolejności w routerze, a jeśli wszystko gra to dopiero szukać w innych sprzętach (laptop, drukarka, itp.). Najważniejsze że się udało i działa.