Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

Witam,

potrzebuję kupić nieco dłuższy kabel, który łączy funbox 3 z gniazdkiem w ścianie. Ruter stoi na wysokiej witrynie i obecny kabel jest nieco przykrótki - ledwo udało się postawić tam funboxa.

 

W kartonach pozostawionych przez techników znalazłam woreczek z takim opisem:

IMG_0692.jpg

 

Proszę wskaźcie konkretne oferty kupna odpowiedniego kabla o długości 2,5m do 3m.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

W jakim kolejek markecie elektrycznym kupisz kable lan...sklep komputerowy, elektroniczny itp...koszt ok 15/25zł...byle miałby tłumienie do 0,25db

Edit...sorki, podkręciłem lan z medium 😊. http://allegro.pl/patchcord-swiatlowod-sm-9-125-sc-apc-ftth-10m-i6734409059.html

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

28 ODPOW. 28
Anonim

Nie dotyczy

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@mmadziaaMoże lepiej będzie tobie poprosić techników żeby ci przedłużyli 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

W jakim kolejek markecie elektrycznym kupisz kable lan...sklep komputerowy, elektroniczny itp...koszt ok 15/25zł...byle miałby tłumienie do 0,25db

Edit...sorki, podkręciłem lan z medium 😊. http://allegro.pl/patchcord-swiatlowod-sm-9-125-sc-apc-ftth-10m-i6734409059.html
Anonim

Nie dotyczy

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@Anonim, poprawiłem się wcześniej 😉

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@Anonim niestety technicy nie mieli już dłuższych. Pozatym dopiero po ich wyjsciu okazało się, że kabel jest o kilka cm za któtki.

 

@mabud73 gdyby tylko chodziło o zwykłą sktętkę.... Dzięki za link do allegro. Wprawdzie wrzuciłeś link do 10m kabla, ale znalazłam u tego sprzedawcy wersię 3m.

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@mmadziaa Jak już przyjdzie Ci kabel światłowodowy, to uważaj żeby nie zabrudzić ferruli. Staraj się delikatnie odłączyć kabel od gniazda na ścianie i w modemie. Uważaj, aby przypadkiem nie stuknąć czołem wtyczki w cokolwiek. Jak odłączysz stary kabel, to zabezpiecz wtyczki kapturkami, które pewnie są przywieszone na kablu. W przeciwnym razie kabel może nadawać się do śmieci, ponieważ będzie zabrudzony.

 

pc-sc-apc_sc-apc-50_img1_d.jpg


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

Dziękuję wszystkim za pomoc. Kabel kupiony, podłączony i funbox stoi sobie na luzie tam, gdzie jego miejsce.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@BORAX- o jaki poziom zabrudzenia chodzi :), czy o jakies grubsze czy wystarczy powiedzmy dotknąć palcem tej ferulli i juz pozamiatane ? 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

jaki kupic kabel od gniazdka do funbox 3

@PeterMac83 Chodzi o kurz/pyły, wystarczy też dotknąć palcem. Wszystko widać pod mikroskopem.

Przykład:

Fiber_Fujitsu_4_0116_web200x292xcontaminated_fibre3.png.pagespeed.ic.3pCYoekkTC