Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ip stałe na zmienne

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

ip stałe na zmienne

1. Jak chcesz wiedzieć czym sie rózni IPv4 i IPv6 to poczytaj na internecie. Chyba ze masz problemy z obsługą komputera i internetu to poproś kogoś kto sie na tym zna żeby Ci przeczytał jak sam nie umiesz.

2. W konfiguracji routera przy podawaniu loginu do połączenia Orange wymyśliło że jak dopiszesz na końcu /ipv6 to dostajesz IPv6, jak nie napiszesz nic, to dostajesz IPv4.

3. Adresów IPv4 jest bardzo mało, wiec Orange nie przyznaje ich na stałe abonentom bo Orange sie nie opłaca. Adresów IPv6 jest bardzo dużo, dlatego każdy może mieć swój stały wiec Orange każdemu daje stały adres IPv6.

4. Adres IP to jest adres IP, a numer portu to numer portu. Jedno nie ma zwiazku z drugim.

5. Restartując router lub samo połączenie i jeśli masz IPv4, to dostaniesz nowy IPv4, jeśli masz IPv6 to dostaniesz ten sam IPv6.

6. Nieważne czy masz stałe IP czy zmienne, czy IPv4 czy IPv6, każdy serwer z jakim się łączysz, zna Twój IP, więc jeśli admin serwera XXX zna Twój IP, to może Cie zDDOSować bo zna Twój IP. Tak więc to o co Tobie chodzi, to nie zmiana IP, tylko ukrycie swojego IP tak żeby nikt nie wiedział jaki masz na prawdę IP. Nie zrobisz tego łatwo patrząc na swój stan wiedzy bo ktos pisał o proxy/VPN. Nic to nie da. Jeśli ktoś zDDOSuje VPNa albo proxy to i tak połączenie padnie bo serwer proxy/VPN będzie musiał obsłużyć ruch z DDOSa. Musisz ogarnąc stos TCPIP, zrobić hooka na steronik do karty sieciowej i na 2 warstwie modelu ISO/OSI edytować ramkę pakietu TCP lub UDP i tam podmienić swój IP na inny. Musisz to zrobic na routerze bo on wysyła Twój IP.

7. Drugą opcją jest zakup routera który jest odporny na DDOS.


Zespół Nasz Orange
  • 2798
  • 10488
  • 149

ip stałe na zmienne

@jarekwalek Emotikon: Szczęśliwy

dyskusja się nam w tym temacie dość mocno "rozhulała" Mrugający mężczyzna. Być może któraś z odpowiedzi okazała się na tyle przydatna, by oznaczyć ją przez │Opcje postaZaakceptuj jako rozwiązanie│? Bardzo szczęśliwy kot