Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

huawei E3131h i internet z Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

huawei E3131h i internet z Orange

Witam!

Zostałem bez telefonu, a bardzo potrzebuję dostępu do Internetu na komputerze. Nie posiadam stacjonarnego, do tej pory cały czas udostępniałem sobie przez telefon jako hotspot. Posiadam modem huawei E3131h z Play. Włożyłem kartę, zainstalowałem na laptopie Play Online i jest połączenie.  Jest internet ale bardzo często muli. Raz chodzi dobrze, a nagle zaczyna się wieszać. Aplikacja podaje, że cały czas dobry zasięg jest. Macie jakiś pomysł jak to ogarnąć do czasu zakupienia drugiego telefonu? Jakieś inne sterowniki? Jakaś inna aplikacja niż ta z play? Może jakaś konfiguracja? Na laptopie Windows 10

Z góry dziękuję za pomoc!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

huawei E3131h i internet z Orange

Lejek to takie systemowe zmniejszenie prędkości. Pojawia się jeśli wykorzystasz pakiet danych w abonamencie lub wykupionych niektórych pakietach w ofercie na kartę.
Wydaje mi się, że telefon miałeś z LTE dlatego prędkości były większe.
Ew. może to słaby zasięg.

Sugerowałbym podpytać na czacie http://orange.pl/kontakt - czy nie masz "lejka" i poprosić o sprawdzenie siły zasięgu pod Twoim adresem, tylko zaznacz że chodzi o 3G, a nie o LTE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

huawei E3131h i internet z Orange

A możesz zrobić screen z aplikacji Play Online (zaczernij wszystkie dane osobowe jeśli są)?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

huawei E3131h i internet z Orange

jakiegoś konkretnego okna?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

huawei E3131h i internet z Orange

Na początek z pierwszego (strony głównej). Potem zakładka ustawienia połączenia - gdzie widać punkt dostępu/apn.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

huawei E3131h i internet z Orange

to jakoś tak to wygląda


Bez tytułu.jpg

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

huawei E3131h i internet z Orange

Od strony routera jest wszystko ok. Korzystasz z HSPA+ (te urządzenie nie obsługuje LTE). Prędkości są rzędu niecałego 1Mbps, a powinno być przy dobrym zasięgu być nieco więcej.

A jak korzystałeś z telefonu - to miałeś problemy z zasięgiem? nie masz lejka na tym numerze?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

huawei E3131h i internet z Orange

Mógłbyś wyjaśnić czym jest lejk? Jak udostępniałem przez telefon było ok cały czas. A z modemem jest tak jak napisałem różnie, raz jest super, a zaraz strona nie chce się wczytać...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

huawei E3131h i internet z Orange

Lejek to takie systemowe zmniejszenie prędkości. Pojawia się jeśli wykorzystasz pakiet danych w abonamencie lub wykupionych niektórych pakietach w ofercie na kartę.
Wydaje mi się, że telefon miałeś z LTE dlatego prędkości były większe.
Ew. może to słaby zasięg.

Sugerowałbym podpytać na czacie http://orange.pl/kontakt - czy nie masz "lejka" i poprosić o sprawdzenie siły zasięgu pod Twoim adresem, tylko zaznacz że chodzi o 3G, a nie o LTE.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

huawei E3131h i internet z Orange

lejka nie mam bo mam pakiet danych i to z niego ciągnie, wiem, że telefon był na LTE i szybciej chodził, tu mi chodziło tylko o te zawiechy, dzięki za pomoc


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

huawei E3131h i internet z Orange

To może być wynik tego, że modem jest bez LTE.