Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

funbox 6 i 2,4 GHz

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

funbox 6 i 2,4 GHz

Dzień dobry, mam taki problem. Jestem od tygodnia posiadaczką światłowodu z modemem Funbox 6. Wszystko działa jak trzeba, oprócz jednej rzeczy; mam włącznik światła na wifi. Ten włącznik działał doskonale na mobilnym internecie z Play, ale teraz, po zmianie na światłowód, nie działa wcale. Z ustaleń wynika, że 1/. włącznik działa jedynie na paśmie 2,4 GHz (nie paruje się z aplikacją eWeLink do obsługi zdalnej) 2/. W moim fanbox 6 są  (przynajmniej tak mi się wydaje) ustawione dwie częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz równolegle. 3/. Po włączeniu starego internetu Play, włącznik paruje się z aplikacją i działa bez zarzutu.4/. Nie umiem sobie poradzić i proszę o pomoc.

 

1a funb.jpg

1 funb.jpg

  

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

funbox 6 i 2,4 GHz

@Martazw  nową nazwę musisz wpisać bez spacji (ciągiem znaków, np do nazwy Funbox dopisz _5 aby wyszło Funbox_5).

Czy masz możliwość zresetowania tego włącznika, jeżeli tak to zrób to bo być może zapamiętał ustawienia z playa i nie przyjmuje nowej sieci.

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

funbox 6 i 2,4 GHz

@Martazw  rozdziel pasma 2,4 i 5 GHz i nadaj inne nazwy np do 5 GHz  dodaj do nazwy _5 .

Edit.

Nie spojrzałem na zdjęcia, masz rozdzielone pasma.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

funbox 6 i 2,4 GHz

ok, już się robi, dzięki

Ale tak samo się nazywają, to może zmiana nazwy pomoże? Nie, nie przyjmuje zmiany  nazwy (błąd wyskakuje)

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

funbox 6 i 2,4 GHz

@Martazw  tak jak pisałem nadaj im inną nazwę, nie zapomnij zatwierdzić nowych ustawień i pisz czy pomogło, jak nie będziemy szukać dalej.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

funbox 6 i 2,4 GHz

Niestety, nie pozwala zapisać nowej nazwy dla 5 GHz- "SSID jest nieprawidłowe".


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

funbox 6 i 2,4 GHz

@Martazw  nową nazwę musisz wpisać bez spacji (ciągiem znaków, np do nazwy Funbox dopisz _5 aby wyszło Funbox_5).

Czy masz możliwość zresetowania tego włącznika, jeżeli tak to zrób to bo być może zapamiętał ustawienia z playa i nie przyjmuje nowej sieci.

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

funbox 6 i 2,4 GHz

Walczę. Dam znać jutro.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

funbox 6 i 2,4 GHz

@Martazw  napisz jak tam po wczorajszej "walce", co zdziałałaś, udało się ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

funbox 6 i 2,4 GHz

@MartazwPrzy rozdzielaniu pasm w FB należy nadać różne nazwy SSID , Hasło może być takie samo dla obu sieci, ale najlepiej jest nadać własne nazwy (niż te nadawane fabrycznie), bo przy wymianie modemu na inny nazwa sieci pozostaje taka sama (można przepisać do nowego modemu) i nie trzeba zmieniać w odbiornikach

Sieć 2,4 od 5GHz różnić się może tylko "_5" w nazwie. Warto po wykonaniu tego zabiegu sprawdzić czy na telefonie/laptopie widać obie sieci i jak te odbiorniki się z nimi łączą po wpisaniu hasła. Jeśli inne urządzenia nie mają z tym problemów, to i ten wyłącznik nie będzie miał.

Gdyby jednak były problemy ze sparowaniem obu urządzeń warto przepisać/skopiować dotychczasowe ustawienia ze starego urządzenia dostępowego (pod warunkiem, że nie będzie ono później aktywne-włączane równolegle z FB6)

Informuj...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

funbox 6 i 2,4 GHz

Witajcie, dopiero wróciłam do domu. Przed wczorajszą burzą i późniejszym brakiem prądu, udało mi się jedynie porozdzielać, skutecznie i widocznie, częstotliwości. Bardzo dziękuję za informację, że nazwy mają być bez spacji. Teraz, w telefonie, mam do wyboru dwie 2,4 i 5 GHz, i obie moje😎