Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

funbox 3.0 a drukarka na windows 10 64 bit

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 98
  • 0

funbox 3.0 a drukarka na windows 10 64 bit

 

witam

Podłączyłem przez USB drukarkę hp p1005 do funboxa 3.0. Zainstalowała się. I ... nie drukuje. Mam windowsa 10 64 bitowego. w czym jest problem?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 2

funbox 3.0 a drukarka na windows 10 64 bit


@toleknapisał(-a)

Wydaje mi się że Funbox nie ma tutaj nic do rzeczy bo to Windows obsługuje sterownik, router jest tylko pośrednikiem. 


Też mi się tak wydaje.

 

O ile kojarzę, w Windowsie w zaawansowanych ustawieniach drukarki są opcje dotyczące portu (tak się to nazywa). Być może tam jest coś namieszane. Porób z tego zrzuty ekranu.

 

Spróbuj też zaktualizować firmware drukarki - jeśli jest dostępne nowsze.

 

Najnowszy sterownik do tej drukarki jest z 2013 roku:

https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/hp-laserjet-p1005-printer/3435674

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

funbox 3.0 a drukarka na windows 10 64 bit

Drukarkę widzisz w panelu sterowania? 

Czy te kroki zostały wykonane - https://www.orange.pl/kid,4003696898,id,4003722066,title,Orange-FunBox-8211-podlaczenie-drukarki-USB... ?

Dla Funbox 3 i Windows 10 możesz zrobić te same kroki co w linku powyżej. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

funbox 3.0 a drukarka na windows 10 64 bit

@Profundis podejrzewam, że drukarka może nie być obsługiwana przez router. Lepiej drukarkę podłączyć przez print server. Dużo prostsze rozwiązanie i bardziej uniwersalne niż port USB w routerze.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 98
  • 0

funbox 3.0 a drukarka na windows 10 64 bit

@tolek To był pierwszy krok. niestety ne zadziałał.

 

@ketrasaArturTo byłoby może rozwiązanie, ale finansowo korzystniejsze jest kupić nowa drukarkę


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

funbox 3.0 a drukarka na windows 10 64 bit

W panelu sterowania drukarka jest widoczna jako zainstalowana? Jest domyślna? Możesz kliknąć na drukarce prawym przyciskiem myszy i wybrać rozwiązywanie problemów, może pomoże. 

Wydaje mi się że Funbox nie ma tutaj nic do rzeczy bo to Windows obsługuje sterownik, router jest tylko pośrednikiem. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

funbox 3.0 a drukarka na windows 10 64 bit

@tolek jeżeli router nieprawidłowo podaje informacje o drukarce, to nawet niech będą w okienkach zainstalowane sterowniki, to nie zadziała. Osobiście też na 10 okienkach miałem problemy z drukarka USB, mimo, że w systemie były sterowniki zainstalowane prawidłowo, to wydruk nie szedł.

 

@Profundis print serwer-y nie są obecnie drogi, ale najbezpieczniejsze rozwiązanie, szczególnie że to są 10 okienka, to zakup typowej sieciowej drukarki. Na pewno zadziała prawidłowo.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 98
  • 0

funbox 3.0 a drukarka na windows 10 64 bit

@tolekDrukarka jest widoczna, zaznaczona jako domyślna. Rozwiązywanie problemów nie daje wyników.

 

@ketrasaArturKupiłbym nową, gdyby nie to że ... włożyłem do niej nowy toner. a printserwer w tej sytuacji odpada. Będę więc musiał się chyba przemęczyć po kablu 😞


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

funbox 3.0 a drukarka na windows 10 64 bit

Szkoda że nie ma listy wspieranych urządzeń. 

Sterownik wybrałeś jakiś uniwersalny czy konkrentny pod ten model? Tu masz sterownik na stronie HP i narzędzie diagnostyczne od HP do rozwiązywania problemów. 

 

Problemy z innymi drukarkami HP bywały już na forum.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 2

funbox 3.0 a drukarka na windows 10 64 bit


@toleknapisał(-a)

Wydaje mi się że Funbox nie ma tutaj nic do rzeczy bo to Windows obsługuje sterownik, router jest tylko pośrednikiem. 


Też mi się tak wydaje.

 

O ile kojarzę, w Windowsie w zaawansowanych ustawieniach drukarki są opcje dotyczące portu (tak się to nazywa). Być może tam jest coś namieszane. Porób z tego zrzuty ekranu.

 

Spróbuj też zaktualizować firmware drukarki - jeśli jest dostępne nowsze.

 

Najnowszy sterownik do tej drukarki jest z 2013 roku:

https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/hp-laserjet-p1005-printer/3435674


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 98
  • 0

funbox 3.0 a drukarka na windows 10 64 bit

Proszę Państwa, działa 🙂

Pomogło ... nie wiem za bardzo co.

Sterowniki miałem aktualne, podłączyłem drukarkę po kablu i zmieniłem ustawienia dotyczące udostępniania drukarki z sieci.

odpaliłem i hula 🙂

dzięki