Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

funbox 2.0


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 26
  • 0

funbox 2.0

Witam. 

mam pytanko dot. połączenia funboxa z ruterem bezprzewodowo.

Potrzebuje podłaczyć rejestrator od kamer do sieci , niestety nie mam mozliwości pociągnięcia kabla i chciałbym to zrobić bezprzewodowo.

Co musze kupić i jak skonfigurować aby działało. W MIEJSCU GDZIE JEST REJESTRATOR JAKOŚC WIFI JEST W MIARE DOBRA

Dziękuje

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

funbox 3.0

@jonatande78 Z tego co wiem to rejestratory nie mają modułu wifi. Mówimy o stacjonarnym urządzeniu do rejestracji z kilku kamer. Jedynym rozwiązaniem jest punkt dostępu (Access point, router, range extender) ustawiony w trybie "klienta". Odbierze sygnał wifi i później prześle po LAN do rejestratora. Zaletą rozwiązania jest to, że sam punkt odbiorczy nie musi być tuż przy rejestratorze, a oddalony w stronę modemu i połączony w miarę możliwości dłuższym kablem ethernet, co pozwoli na jeszcze lepszy odbiór sygnału z modemu i bezstratne wysłanie go po kablu do rejestratora.

Przed zakupem urządzenia warto zrobić testy prędkości i zasięgu. Prędkość na smartfonie z programu ściągniętego ze strony UKE www.pro.speedtest.pl i zasięg na aplikacji WifiAnalyzer. Za pomocą apki określisz optymalne miejsce ustawienia odbiornika wifi. Rejestrator "pożera " pasmo, więc sądząc po modemie, masz neo po miedzi...warto zerknąć na upload, bo rejestrator  może go wysycić i będzie problem z netem...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 26
  • 0

funbox 3.0

Ok , super .
Powiedz mi co kupić.  Jaki ruter nie drogi , oraz jak go skonfigurować.
Dzieki bardzo

________________
* Wyciągnięto treść ze spoilera – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604