Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

co to może być za problem?

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

co to może być za problem?

Mam taki problem. Mam Radio Internetowe Technisat podłączone do wieży. Radio łączy się przez WIFI - Funbox 2. Do tej pory chodziło super. Ale zdarzało się ,ze radio przerywało , było to chwilowe , potem było ok.  Ale dzisiaj nie mogę połączyć Radia  z Funbox . Nie wiem dlaczego .

1. Czy może to być wina tego radia? / zaznaczam ,że Funbox przywróciłam do ustawień fabrycznych, radia się nie dało , bo pisze ,że się łączy i tak cały czas.Komputer łączy się z Funbox, nie ma problemów, to dlaczego z radiem się nie chce połączyć.Czyli jak rozumiem to nie wina wifi? Nie wiem czy dobrze myślę.

2 Mam drugie pytanie też z tym radiem związane.

a) dlaczego jak słucham radia niemieckiego , to na jednym przerywa ,albo  przestaje chodzić , a inne teź niemieckie chodzą super. Nie wiem , jaka to przyczyna.??? Czy to przyczyna radia czy wifi? Może ktoś mi podpowie, bo dzisiaj cały dzień czytam różne porady w necie  i nic już nie wiem .  Dziękuję

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

co to może być za problem?

@ewamewa Wczorajszy problem dotyczący dostępu z sieci Orange do platformy agregującej kanały radiowe został rozwiązany. To dlatego wieczorem zaczęło działać. Podjęte przez Ciebie działania nie mogły naprawić awarii bo jej przyczyna była poza Twoją kontrolą. Jeżeli masz kłopoty z przerywaniem niektórych stacji, które na komputerze działają bez problemu, to podaj proszę czy oba urządzenia są podłączone w ten sam sposób do internetu, przez WiFi?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

co to może być za problem?

@ewamewa w FunBox-ie jest też możliwość włączenia WiFi IoT. Włącz je i połącz radio przez WiFi IoT. Sprawdź, czy działa.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

co to może być za problem?

@ewamewa Podaj chociaż nazwę tego kanału radiowego. Spróbujemy namierzyć jego stream. Może to ten sam problem https://nasz.orange.pl/t5/Pogaduchy/Pogaduchy-3-0/m-p/385783#U385756


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9895
  • 85

co to może być za problem?

Cześć @ewamewa 

Czy próbowałeś połączyć radio z Funboxem za pomocą przycisku WPS na Funboxie?

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

co to może być za problem?

@ewamewa  udostępnij hotspot z komórki i zobacz czy działa samo radio po wifi. Jeśli nie, to problem z sama usługą. Warto zweryfikować na hotspocie innego operatora, może ktoś z rodziny ma taką usługę? 

Może warto zerknąć czy przez usługę możesz osiągnąć to radio na kompie, smartfonie itp 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

co to może być za problem?

@ewamewa Z tego co znalazłem to Technisat używa problematycznego serwisu. Ale chyba już zaczął być dostępny z sieci Orange. Sprawdź czy jest OK.

IMG_0363.jpeg


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

co to może być za problem?


@Samotnicknapisał(-a)

@ewamewa Z tego co znalazłem to Technisat używa problematycznego serwisu. Ale chyba już zaczął działać. Sprawdź czy jest OK.

IMG_0363.jpeg


Serwis nie jest/był problematyczny tylko dostęp do niego przez użytkowników sieci Orange.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

co to może być za problem?

@bluesmanniaki Tego kto blokował już się chyba nie dowiemy. Ważne, że dostęp został odblokowany.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

co to może być za problem?


@Pablo5napisał(-a)

Cześć @ewamewa 

Czy próbowałeś połączyć radio z Funboxem za pomocą przycisku WPS na Funboxie?

Pozdrawiam 🙂


To nie było problem dostępu do Funboxa, radio się łączyło tylko nie uzyskiwało dostępu do agregatora adresów streamów.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9895
  • 85

co to może być za problem?

@ewamewa jeśli Twoje radio internetowe przerywa lub nie da się połączyć poprzez WIFI to przyczyną może być sygnał WIFI, że jest słaby i niestabilny. Może radio i Funbox znajdują się zbyt daleko od siebie. Spróbuj jeszcze sprawdzić czy radio internetowe Technisat połączy się z Funboxem jeśli  będzie blisko Funboxa?

Pozdrawiam 🙂