Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 0

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

Witam. Mam problem z siecią Wifi - mianowicie internet mam światłowodowy na kablu w PC i śmiga. Modem FunBox 2.0 - wysyła sieć Wifi (zmieniłem nazwę i hasło tylko po restarcie, reszta default), z której bezproblemowo korzysta Smart w TV LG (śmiga), repeater Wifi w innym pokoju (śmiga w trybie roaming tj wzmacnia istniejącą sieć a nie tworzy nowej o co mi chodzi). I teraz schodki. Telefony mój i żony widzą sieć Wifi, łączą się z nią poprawnie, lecz nie można przeglądać na nich internetu - brak. Mam wrażenie, że po restarcie modemu jest na chwilkę dobrze a wszystko się chrzani po jakimś czasie jak wyjmę z kontaktu ten repeater - szkopuł w tym, że nie chcę tego repeatera na stałe w gniazdku tylko doraźnie jak jest potrzeba zmocnić sygnał w dwóch pokojach, do której WiFi z  modemu Funbox ledwo dochodzi.  Dwukrotnie dzwoniłem na infolinię Expert, ale zeżarło kasę i nie zdążyłem rozwiązać problemu. Jakie to by ustawienie zmienić w panelu adminowskim tego modemu, aby hulało fajnie? Z góry za pomoc dzięki:)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

@Luk83bbMyślę że zakup lepszego sprzętu będzie lepsze niż ten chiński wynalazek co teraz masz.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20
Anonim

Nie dotyczy

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

@Luk83bbMoże być konflikt z adresami IP.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 0

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

właśnie słabo się orientuje w sieciach. Tzn, że mam ręcznie wprowadzić ip w panelu? Kiedyś też miałem problem z połączeniem - wywalało pobieranie adresu IP jak próbowałem się połączyć z wifi z telefonu. Zazwyczaj reset modemu i problem znikał. Teraz właśnie wszystko na papierze jest pięknie, ładnie połączone, ale ******.... ipv6 mam w loginie - może to pomoże. Co robić? Jak żyć:)?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 184

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

usuń ipv6 z loginu


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

Tak jak zasugerował @Arti_Kn_Pl, usuń dopisek ipv6 z loginu neo...zrobisz to tak: https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Światłowód-i/Problemy-z-protokołem-quot-IPv6-quot/ta-p/19036


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 0

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

Ok dziękuję. Zmieniłem teraz, na razie działa, zobaczymy jak potem:)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 184

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

Przy każdym resecie następuje autokonfiguracja, czyli modem samodzielnie pobiera login i hasło do połączenia i ustawia login z ipv6. Więc po każdym resecie koniecznie usuń go z loginu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 0

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

ehhh...dalej to samo.

Wifi z modemu --> tel w dalszym pokoju działa (1,2 kreski Wifi) ; następnie podłączyłem repeater mniej więcej w połowie odległości i telefon łapie full zasięg i ładnie internet smiga; następnie odłączyłem repeater, zasięg powrócił do 1,2 kresek (łapało Wifi tylko z modemu FunboXa) i nie mogę przeglądać internetu.

Próbowałem zapomnieć sieć i jeszcze raz szukać WiFi jednak nie pomagało.

Próbowałem się także bawić opcją "serwer DHCP IPv4" i dałem na nieaktywny i tu przy próbie połączenia  telefonu z WiFi status wisiał na "połączenie z ip" i nie łączyło.

Ktoś wyżej pisał, że po każdym resecie modemu będę musiał ręcznie wymazywać /ipv6 w loginie - ja tego nie muszę robić -mam zapamiętane - reset robię na przycisku zasilającym modem i to małe urządzonko od Huaweia chyba do światłowodu też resetuje na wszelki wypadek.

Co dalej? Ostatecznie spróbujemy żyć bez tego repeatera, ale nie ukrywam, że jest pomocny:)

 

W zaawansowanych jest jeszcze opcja "Wymuś połączenie IPv4" - mam mieć ją wyłączoną?

Może 3,4 urządzenia pod wifi to za dużo?

Anonim

Nie dotyczy

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

@Luk83bbCzy możesz podać model i markę  tego repeatera?

Może zainteresuje ciebie coś takiego od Orange

 http://www.orange.pl/prt/pl/klienci_ind/sklep/modemy_neostrada_orange/wszystkie/?_prod=760292&_ga=2....


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 0

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

Nie zainteresuje, bo jest śmiesznie drogie. Mam repeater taki zwykły, biały z Xiaomi i kosztował mnie odnośnie tego co proponujesz bez dwójki z przodu:). Konfigurowałem go przez Mi Home, wrzuciłem mu sieć wifi i widać, że działa. bo sieć jest mocniejsza.