Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

@Luk83bb Jeżeli funbox ma IP 192.168.1.1 to repeater musi mieć adres 192.168.1.2. Wtedy wszystko powinno działać. BTW. Musisz się również upewnić, że DHCP nadaje adresy IP od numeru większego niż 10. Sprawdzisz to logując się na Funboxa, menu zaawansowane, zakładka DHCP.

 

Ja bym również stworzył dwie osobne sieci Wi-Fi(dwie nazwy a nie jedna) i przełączał ręcznie. Wi-Fi nie było tworzone do roamingu między punktami i to również może powodować kolizje.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 0

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

TV i PC mają końcówkę większą od 10,ale  jeden z telefonów ma 10, drugi jest nie podłączony. Repeater mam widzieć w podłączonych?

E: Drugi jest jednak podłączony, ale chyba korzysta z repeatera, bo go też w FunBoxie nie widzę.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 0

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

Stworzę drugie Wifi z Repeatera z dopiskiem plus, ale wtedy często przy próbie połączenia telefonów z wifi wyskakiwało "połączenie z ip" i wisiało  

Anonim

Nie dotyczy

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

@Luk83bbU mnie każde urządzenie dostaje po kolej numer IP 

123.PNG


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

@Luk83bb Te 10 nie jest obligatoryjne. Chodzi o to, aby DHCP nie nadawał tych IP, które przeznaczasz stale na takie urządzenia jak router, repeater, nas itd. 

Ja bym to zrobił tak jak napisałem.

Funbox 192.168.1.1

Repeater 192.168.1.2 + inna nazwa sieci Wi-Fi.

Czy repeater będziesz widział w podłączonych - nie wiem. W niektórych routerach tak, w innych nie - nie wiem jak to jest w Funboxie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 0

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

na nowe urządzenia przeznacza od 10 w górę,

repeatera niestety nie mogę ustawić, w FunBoxie go nie widzi

Zrobiłem sieć dodatkową na repeaterze (tryb plus, bez "roamingu") - i działa tak:

podłączony tel do wifi z Fuboxa --> śmiga

podłączam repeatera w inym pokoju do gniazdka, potem telefony pod jego sieć---> śmiga jak tralala

odłączam repeatera, próbuje z telefonu się połączyć z wifi z Funboxa - i wisi na statusie "połączenie z ip"

czy rozwiązaniem może się okazać kupno innego repeatera czy jakiejś anteny do routera?

swoją drogą słabe te FunBoxy, żeby w 3-pokojowym mieszkaniu trzeba było kombinować....

Anonim

Nie dotyczy

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

@Luk83bbMyślę że zakup lepszego sprzętu będzie lepsze niż ten chiński wynalazek co teraz masz.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 0

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

Kupiłem repeater Tp Linka TL-WA-854RE , oby to wina "chińskiego cuda" była....

Anonim

Nie dotyczy

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

@Luk83bbJak wszystko skonfigurujesz to daj znać jak to działa ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 6
  • 0

brak internetu w urządzeniach (telefony) mimo połączenia z Wifi

Spoko, sparowałem to poprzez WPS i działa na zasadzie wzmocnienia macierzystej sieci. Muszę poszukać strony gdzie mogę pobawić się opcjami np. tworzeniem nowej sieci. I w FunBoxie 2.0 niesttey nie widzę tego repeatera, żeby mu nadać adres z końcówką 2 jak radziliście.