Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

alcatel onetouch airbox 2 y858v


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

alcatel onetouch airbox 2 y858v

Witam zakupiłem używany router alcatel onetouch airbox 2 y858v

Mam internet mobilny na kartę w abonamencie LTE bez limitu.

Na karcie jest pin.

 

Pytania

Jak wpisać ten pin aby karta transmitowała internet ?

Jak skonfigurować w ogóle ten router aby działał ?

 

Włożyłem kartę sim do routera 

Połączyłem z WiFi komputer i wpisałem hasło spod klapki.

Włączyłem przeglądarkę i chciałem wejść na http://192.168.1.1 strona dla mnie nie działa ?

 

Juz nie wiem co robić .

13 ODPOW. 13

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

alcatel onetouch airbox 2 y858v

Pierwsze uruchomienie każdego routera wymaga połączenia kablem. Dopiero wtedy będziesz miał dostęp do ustawień PIN i pozostałych ustawień. Tam też wyłączysz opcję ciągłego wołania routera o pin, przyjmując że jest od operatora. Jeśli sprzęt jest z wolnego rynku, z wyłączeniem każdorazowego żądania PINu mogą być problemy, ponieważ karty sim Orange nie obsługują takiej możliwości.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

alcatel onetouch airbox 2 y858v

alcatel onetouch airbox 2 y858v mam ten sam problem gdyz moj modem juz dzialal i po zrestartowaniu go tez poprzez samo polaczenie wifi nie moge wejsc na airboxa moze ktos pomoc?

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

alcatel onetouch airbox 2 y858v

Po resecie, pierwsze połączenie konfiguracyjne trzeba zrobić po USB(najłatwiej). Jeżeli chcesz konfigurować po wifi, musisz znać nazwę sieci i hasło domyślne routera...z reguły jest na klapce od baterii...

Po resecie routera wejście do ustawień poprzez przeglądarkę http://192.168.1.1 użytkownik:admin, hasło:admin (jeśli router jest od orange, jeśli od innego operatora, pozostaje google)

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

alcatel onetouch airbox 2 y858v

Tylko najgorsze jest to ze nie chce mi sie wlaczyc airbox pod tym danym adresem i poprzez Usb i wifi a router jest z orange i przed restartem wszystko dzialalo bardzo dobrze. I nie wiem dlaczego swieci sie ta ikonka od zasiegu na czerwono.
1492073034493-1464433030.jpg

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

alcatel onetouch airbox 2 y858v

Od zasięgu może świecić na czerwono ponieważ karta sim nie jest aktywna. Trzeba ją pinem odblokować. Jeżeli router jest z orange, nie ma innej opcji jak adres powyżej...po kablu też próbowałeś?
Anonim

Nie dotyczy

Alcatel onetouch airbox 2 y858v

@BartekpolitowskMożna jeszcze spróbować wpisać


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Alcatel onetouch airbox 2 y858v

Zadne strony z airboxem sie nie chca otwierac ani po kablu czy przez wifi. Ale skoro karta byla aktywna wczesniej to w jaki sposob mogla sie zablokawac a jak mogla to jak ja odblokowac tym pinem? Zapewne wizyta w salonie mnie czeka tak czy siak 😕

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Alcatel onetouch airbox 2 y858v

Na początku napisałeś o restarcie...to było typowe restartowanie wyłącz/włącz czy reset do ustawień fabrycznych? Jeżeli restart to w jakim celu był robiony? Jakaś aktualzacja?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Alcatel onetouch airbox 2 y858v

Restart. Bo na poczatku nie wiedzialem jak zmienic haslo i nazwe na routerze bo mialem haslo od 1 do 8 i przeczowalem ze ktos mi sie wkradl do sieci bo od czasu jak sie przeprowadzilem malal mi transfer strasznie i postanowilem zrestartowac.