Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zrywanie połączenia internetowego- światłowód

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Zrywanie połączenia internetowego- światłowód

Witam,

podłączono w mieszkaniu internet światłowodowy,modem (funbox) umieszczono w szafie w skrzynce,gdzie wszystko jest podłączone.Wifi nie łaczy w sypialni,prawdopodobnie polaczenie ma problem z przejsciem przez szafy i sciany.Wifi -korzystajac z telefonu rowniez jest zrywane w momencie kiedy telefon zostanie zasloniety. Czy jest mozliwosc naprawy takowej sytuacji? Poprzez np. zwiekszenie zasiegu ? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zrywanie połączenia internetowego- światłowód

@Wy_Zysk Ja myślę, że to nie problem, że światłowód kończy się za drzwiami. Tak powinna wyglądać instalacja FTTH dla mieszkania.Oczywiście, że wszystko da się zrobić, ale ludzie(czyli mieszkańcy tych mieszkań) nie mają o tym zielonego pojęcia i często nie chcą go mieć. Nie raz spotkałem się z tym, że klient miał FB3.0 w skrzynce teletechnicznej, po jakimś czasie domawia TV z Multiroom, dostaje 1x ICU100 i 1xUHD88 który można podłączyć tylko przewodem, a tu niespodzianka, bo skrętki wszystkie są powycinane w pokojach, sprzedawca powiedział mu że będzie działać, klient zdenerwowany zgłasza uszkodzenie bo nie może uruchomić TV i nie chce widzieć żadnych przewodów po ścianach(zresztą mieszkanie w takim układzie, że trudno dotrzeć z kablami w jakiś normalny sposób od skrzynki zabudowanej szafą).Po prostu FB3.0 nie nadaje się do tego typu instalacji. A PT co ma zrobić ? Nic, na zleceniu ma FB3.0 i tak instaluje. Nie ma wyjścia, bo klient na nowo wyremontowanym mieszkaniu nie chce mieć żadnych kabli klejonych do ścian lub przybijanych.  Konsument wcale nie wie co to jest ONT, że taki duży router nie powinien być w skrzynce itd. 

Do tego typu instalacji powinien być ONT przypięty do światłowodu, który kończy się właśnie za drzwiami. Dalej w salonie powinien stać router, a do routera można łączyć dekoder TV.  Dodatkowo powinna być druga skrętka tak, aby cofnąć transmisję do switcha w skrzynce teletechnicznej obok ONT. Proste, tylko deweloperzy też do końca nie rozumieją tego jakie instalacje zamawiają - ma być na sztukę i tyle. Moim zdaniem wkładanie do takiej skrzynki(która często jest metalowa) pełnoprawny router z Wi-Fi to patologia.

 

@majlenia98 chciałem dopisać, że tam w tej szafeczce jest miejsce na takie małe pudełeczko (ok. 9x9 cm)huawei-echolife-hg8010h_10584.jpg , a nie router rozmiarów większego zeszytu.

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Zrywanie połączenia internetowego- światłowód

Rozumiem, że problem jest z Wi-Fi. Najlepiej wyjąć router z tej skrzynki. Router powinien stać na wolnej przestrzeni najlepiej w centrum mieszkania, a o ile nie masz na prawdę dużego mieszkania to zasięg powinien być we wszystkich pomieszczeniach.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Zrywanie połączenia internetowego- światłowód

Tak jak napisał @Sebastian1, spróbuj umieścić router gdzieś gdzie nie będzie zasłonięty. Alternatywnym rozwiązaniem jest Smart Wi-Fi Box, rodzaj wzmacniacza, który pomoże rozesłać sygnał po całym mieszkaniu. Więcej możesz poczytać TUTAJ.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Zrywanie połączenia internetowego- światłowód

Domyśliłam się,że należy wyjąć router ze skrzynki i szafy,ale kompletnie mija się to z celem,skoro tam jest jego miejsce i podłaczenie.Kable są za krotkie,aby calkowicie go stamtad wyjac.Czy tak to powinno wygladac,czy moze da się zwiekszyc moc zasiegu ?  


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zrywanie połączenia internetowego- światłowód

@majlenia98 Niestety powinno to tak wyglądać. Już się wypowiadałem w tym temacie, winne jest tutaj Orange i pośrednio deweloper. Do takich instalacji deweloperskich obligatoryjnie powinien być osobny ONT, a nie cały router, ponieważ takie instalacje są właśnie tak projektowane. 

Powinno być tak, że małe urządzenie ONT jest zamykane w szafce multimedialnej i sygnał skrętką deweloperską wyprowadzany do salonu, do pokoju, tam gdzie będzie lepiej. 

Dlaczego deweloper(oczywiście nie każdy) jest pośrednio winny? Ponieważ do przynajmniej salonu powinny być dwie skrętki. Aby sygnał z routera cofnąć z powrotem do szafki multimedialnej, podłączyć do switcha i rozprowadzić po reszcie pokoi.

Czy dawno to było montowane? Ja bym się upierał na infolinii, pisał reklamacje. Sprzęt(ONT+FB2.0) generalnie jest dostępny, ale nie jest już wydawany do światłowodu.

Zastanawia mnie opcja w menu Funboxa 3.0 - użyj wewnętrzny ONT i zewnętrzny ONT. Jakby właśnie do takich instalacji stworzona.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 21
  • 2

Zrywanie połączenia internetowego- światłowód

@BORAXproblem na nowych deweloperkach jest taki ze w wiekszosci ftth kończy sie zaraz za drzwiami mieszkania czyli w przedpokoju. z tej skorzynki wychodza dalej na mieszkanie koncentryki czy ethernet. deweloper przewaznie doprowadza ethernet do salonu. mozna dokupic podciagniecie do kazdego pomieszecznia, kwestia umowienia sie z deweloperem.

jezeli wybierasz tylko sam net to ok mozna uzyc ont+fb2 i masz router w salonie czy innym pomieszczeniu. problem pojawia sie jezeli bedziesz chcial podlaczyc tv do tego fb2. ciagniecie kabli na nowo np z salonu? dlatego PT wrzuca fb3 do skrzynki gdzie podlacza ethernet dla dekoderów.
wg mnie ftth powinnien byc podciagniety do salonu a z niego powinny wychodzic na poszczegolne pomieszczenia ethernet. ja bym tak sobie zrobil  🙂

tez mozna bedac w trakcie remontu mieszkania samemu doprowadzic sobie ftth do poszczegolnego pomieszczenia czy nawet przygotowac peszle. wszystko da sie zrobic  🙂


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zrywanie połączenia internetowego- światłowód

@Wy_Zysk Ja myślę, że to nie problem, że światłowód kończy się za drzwiami. Tak powinna wyglądać instalacja FTTH dla mieszkania.Oczywiście, że wszystko da się zrobić, ale ludzie(czyli mieszkańcy tych mieszkań) nie mają o tym zielonego pojęcia i często nie chcą go mieć. Nie raz spotkałem się z tym, że klient miał FB3.0 w skrzynce teletechnicznej, po jakimś czasie domawia TV z Multiroom, dostaje 1x ICU100 i 1xUHD88 który można podłączyć tylko przewodem, a tu niespodzianka, bo skrętki wszystkie są powycinane w pokojach, sprzedawca powiedział mu że będzie działać, klient zdenerwowany zgłasza uszkodzenie bo nie może uruchomić TV i nie chce widzieć żadnych przewodów po ścianach(zresztą mieszkanie w takim układzie, że trudno dotrzeć z kablami w jakiś normalny sposób od skrzynki zabudowanej szafą).Po prostu FB3.0 nie nadaje się do tego typu instalacji. A PT co ma zrobić ? Nic, na zleceniu ma FB3.0 i tak instaluje. Nie ma wyjścia, bo klient na nowo wyremontowanym mieszkaniu nie chce mieć żadnych kabli klejonych do ścian lub przybijanych.  Konsument wcale nie wie co to jest ONT, że taki duży router nie powinien być w skrzynce itd. 

Do tego typu instalacji powinien być ONT przypięty do światłowodu, który kończy się właśnie za drzwiami. Dalej w salonie powinien stać router, a do routera można łączyć dekoder TV.  Dodatkowo powinna być druga skrętka tak, aby cofnąć transmisję do switcha w skrzynce teletechnicznej obok ONT. Proste, tylko deweloperzy też do końca nie rozumieją tego jakie instalacje zamawiają - ma być na sztukę i tyle. Moim zdaniem wkładanie do takiej skrzynki(która często jest metalowa) pełnoprawny router z Wi-Fi to patologia.

 

@majlenia98 chciałem dopisać, że tam w tej szafeczce jest miejsce na takie małe pudełeczko (ok. 9x9 cm)huawei-echolife-hg8010h_10584.jpg , a nie router rozmiarów większego zeszytu.

 

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Zrywanie połączenia internetowego- światłowód

Kwintensencja sytuacji ''wkładanie do takiej skrzynki(która często jest metalowa) pełnoprawny router z Wi-Fi to patologia.'' .. Emotikon: LOL Dzięki za pomoc !


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Zrywanie połączenia internetowego- światłowód

Hejka @majlenia98 sugestie @BORAX'a okazały się być pomocne ? wnoszę po końcówce Twojego ostatniego posta 🙂 Jeśli się nie mylę, to gorąca prośba o oznaczenie ( o ile ten wpis faktycznie się do tego uśmiechu przyczynił )  posta jako rozwiązanie. Dzięki! 🙂 Pozdrawiam.