Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana routera

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Zmiana routera

Witam! Kiedyś już poruszałem podobny temat ale nie mogę go odnaleźć. Chodzi mi o zmianę routera. Co w przypadku gdy na przykład przechodzę z FB 3.0 na FB 6 a nie chce mi się podłączać wszystkich urządzeń pod nowe wifi. Czy po nazwaniu wifi takim samym jak było w starym routerze i ustawieniu tego samego hasła - to wystarczy? Urządzenia podłączą się automatycznie do nowego routera, czy trzeba wykonać jeszcze jakieś dodatkowe ustawienia?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Zmiana routera

Wystarczy, tak jak piszesz, ustawić w nowym routerze nazwę sieci i hasło takie same jak w starym.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Zmiana routera

Wystarczy, tak jak piszesz, ustawić w nowym routerze nazwę sieci i hasło takie same jak w starym.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Zmiana routera

Acha, czyli dobrze myślałem. Kiedyś słyszałem, że trzeba jeszcze zrobić adresacje IP taką samą, czy coś w ten deseń.  Poczekam jeszcze co inni odpiszą w tej sprawie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Zmiana routera

Jeśli podłączasz nowy router bezprzewodowy do swojej domowej sieci i konfigurujesz go w taki sam sposób, jak stare urządzenie, wszystkie bezprzewodowe urządzenia, w tym drukarka, powinny się automatycznie z nim połączyć.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Zmiana routera

@Macrolo Teoria nowi to samo co chłopaki... Praktyka jednak nas czasem zaskakuje. Tym bardziej, że zmieniasz klasę nadajnika wifi. Zakres DHCP masz ten sam, więc nawet jak masz stałe adresy IP przypisane do urządzeń to powinno zadziałać. Chyba, że masz w starym modemie ustawienia autorskie, których nie sklonujesz na nowy modem.

Dodatkowo jak masz własne SSID i hasło nie powinno być problemu...


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Zmiana routera


@Macrolonapisał(-a)

Acha, czyli dobrze myślałem. Kiedyś słyszałem, że trzeba jeszcze zrobić adresacje IP taką samą, czy coś w ten deseń.  Poczekam jeszcze co inni odpiszą w tej sprawie.


Pytałeś o wifi, więc tego dotyczyła moja odpowiedź. Adresacja IP i DHCP to jest odrębna sprawa sieciowa, niezależna od wifi.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zmiana routera

@Macrolo jak wyżej było wspomniane: po zmianie routera nazwa WiFi i hasło te same, jeżeli zmienisz szyfrowanie, np: WPA, WPA2/MIX, WPA2/PSK, to niektóre urządzenia mogą się nie połączyć. Zmiana adresu IP nie ma znaczenia, jeżeli urządzenia łączą się po DHCP, ale jak masz wpisany stały IP na urządzeniu, to po zmianie IP w routerze, trzeba zmienić IP na urządzeniu.