Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana routera


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Zmiana routera

Jeżeli mam Funbox 2.0 mogę zmienić router na własny ?

 

_______________

* Usunięto pusty spoiler – moderator Kinga

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Zmiana routera

Oczywiście. Zależy jednak jaką masz usługę tak zamieniasz


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52633
  • 708

Zmiana routera

@Ksawery0 jeżeli masz usługę ADSL lub VDSL, to możesz zamienić na własny. W przypadku światłowodu to musi być zewnętrzne ONT, które pewnie masz jeśli korzystasz z FunBox-a 2.0. W takim przypadku możesz podłączyć swój router, ale musi mieć obsługę VLAN.

 

W przypadku własnego routera dane logowania do usługi internetowej trzeba wpisać ręcznie. FunBox 2.0 konfiguruje się automatycznie i po około 5 minutach można już korzystać z Internetu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Zmiana routera

Uzupełnię wypowiedź @ketrasaArtur o szczegół, iż przy FB2 z ONT-em i usługa FTTH można się pokusić o zmiane modemu, ale tylko przy braku IPTV w usłudze. Konfiguracja telewizji przez "obcy" modem to skomplikowane i żmudne działanie, które nie zawsze kończy się sukcesem


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 10
  • 1

Zmiana routera


@agat13napisał(-a)

Konfiguracja telewizji przez "obcy" modem to skomplikowane i żmudne działanie, które nie zawsze kończy się sukcesem


Po prostu trzeba mieć tagowanie VLAN w routerze, po za tym tak czy siak jak go nie mamy może być sytuacja, że nie uzyskasz uwierzytelnienia.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Zmiana routera

@pr0woKator Właśnie o tym i o niczym innym nie pisałem. Jednym słowem "problemy"