Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdalny pulpit z innej sieci


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 23
  • 0

Zdalny pulpit z innej sieci

Cześć, 
niedługo wyjeżdżam i będę potrzebował dostępu do komputera stacjonarnego. Plan był taki aby komputer zostawić włączony i podpinać się do niego z laptopa przez zdalny pulpit. Nie mam stałego IP, więc postanowiłem skorzystać z serwisu No-IP. W routerze (Huawei B315) ustawiłem DDNS, aplikacje specjalne oraz wirtualny serwer, ale dalej nie jestem w stanie połączyć się z innej sieci. Pulpit zdalny mam włączony, a komputer ma przydzielony stały adres IP. Proszę o szybką pomoc w tej sprawie.
Z góry dzięki, Adam.

Zrzut ekranu 2022-09-09 223914.jpgZrzut ekranu 2022-09-09 223905.jpgZrzut ekranu 2022-09-09 223844.jpg

 

_____________

Wpis edytowany, dodanie grafik z załącznika - Rafał

4 ODPOW. 4

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21548
  • 173

Zdalny pulpit z innej sieci

@Adam_Karol 

Żeby to działało musisz mieć wykupiony "Orange VPN", najlepiej w wersji statycznej.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 23
  • 0

Zdalny pulpit z innej sieci

@j131 A nie da się tego zrobić jakoś inaczej? Zależy mi na jak najmniejszym opóźnieniu. Próbowałem korzystać z NGROK, ale był za duży input lag.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zdalny pulpit z innej sieci

@Adam_Karol osobiście korzystam z TimeViver-a albo AnyDesk-a. Wystarczy zainstalować na obu urządzeniach i skonfigurować stały login i hasło oraz są wersje na androida. Bez problemu można wtedy połączyć się że smartfona. Dodatkowo AnyDesk posiada opcję wybudzania OnLine, więc jak komputer jest w stanie uśpienia, to da się go wybudzić i połączyć. Nie trzeba więcej żadnej konfiguracji w routerze. W przypadku zdalnego pulpitu trzeba być w sieci LAN komputera że zdalnym pulpitem. + otwarcie portu, więc z wykupiona usługa VPN łatwiej się połączyć i bezpieczniej. Wymaga więcej wiedzy niż połączenie z wyżej wspomnianymi programami. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21548
  • 173

Zdalny pulpit z innej sieci

@Adam_Karol 

Inaczej to tylko rozwiązania "chmurowe" - skoro jedno z nich sprawdziłeś i nie odpowiada, sprawdź inne. Pewnie też będzie za wolno. Obawiam się, że taka już uroda mobilnego internetu. Gdybyś mógł zestawić tunel bezpośredni byłoby pewnie podobnie. No zgoda, może byłoby nieco szybciej ale wązkie gardło jest najpewniej w przepustowości (upload) z rutera mobilnego do internetu. Raczej nic z tym nie zrobisz bez zmiany technologii.