Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zasięg Wi-Fi FUNBOX 3.0


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Zasięg Wi-Fi FUNBOX 3.0

Cześć, jestem nowym użytkownikiem FUNBOX 3.0, wcześniej 6 lat posiadałem UPC. Problem polega na zasięgu nowego urządzenia. W jednej sypialni i łazience praktycznie nie mam zasięgu (reszta pomieszczeń ok) z poprzednim urządzeniem nie było tego problemu.

 

Czy jest szansa na upgrade routera do FUNBOX 6.0?  Z tego co czytam ma wiecej anten i lepszy zasięg. Umowe mam łączoną LOVE a internet podstawowy 300Mb/s czy pozostaje jedynie dokupienie dodatkowego urządzenia.

 

 

 

_______________-

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Zasięg FUNBOX 3.0

@arekKPowiedz czy modem od UPC stał w tym samym miejscu w którym stoi teraz FB?

Próbowałeś go bardziej wystawić na górę czy ogólnie przestawić bliżej tych pomieszczeń?Opisz coś więcej, może podpowiemy..Dokupić dodatkowe zawsze zdążysz. Na razie sprawdź to, co masz

Jak dawno instalowałeś? Z tego co pamiętam, to możesz zgłosić problemy z FB (zasięg, transfer) i wymienić na FB6. Czy masz zewnętrznego ONT?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Zasięg Wi-Fi FUNBOX 3.0

Tak stał w tym samym miejscu, tylko był pionowy tutaj leży płasko (nie wiem czy to aż taka różnica). Bliżej niestety nie ma takiej możliwości musiałby kable wisieć na widoku (mało estetyczne rozwiązanie). Umowę mam od 14.07. Zewnętrznego ONT z tego co widzę nie mam, światłowód mam wpięty bezpośrednio do FUNBOX'a. Tak naprawdę to nie widzę innego rozwiązania niż wymiana lub dodanie nowego urządzenia.

 

Ten ONT zewnętrzny można za free domówić ? jak to wygląda ? teraz czytam że mogłem odrazu zamówić to urządzenie przed podpisaniem umowy... 😕


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Zasięg Wi-Fi FUNBOX 3.0

@arekKONT zewnętrzny musi być zainstalowany przy podłączaniu usługi i wcześniej zamówiony. Otrzymać go teraz, gdy usługa działa, to droga przez mękę. Jeśli jesteś nowym klientem skontaktuj się z Infolinią i zapyutaj o możliwość podmiany w ramach uruchomienia (może jakimś cudem coś wymyślą). Jeśli nie, to samodzielna wymiana w salonie na FB6 kosztuje 129zł, a realizowana przez asystę technika 2x więcej. Oczywiście polaryzacja anten i sama konstrukcja urządzenia nadawczego (modemu) ma znaczenie. Wiem, że UPC ma modemy z większym zasięgiem (teoretycznie nie powinno tak być, bo moc max nadawana jest jasno określona) i wynika to chyba ze sprawności samego nadajnika. Możesz wziąć na testy Smart Wifibiboxa i sprawdzić na ile pomoże (a wiem, że tak), ale to niestety kosztuje 10zł/mc


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Zasięg Wi-Fi FUNBOX 3.0

@arekK  podwyższ sobie internet na 600/100 Mb i wymienią Ci router na FB 6 za free (możesz to zrobić w czasie trwania umowy w dowolnym momencie a koszt to tylko 10zł/mies. więcej).