Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

Problem z zapisaniem ustawień dotyczy Google  Chrome.  Na firefoxie jest ok. Dodatkowo funbox 2 źle automatycznie przypisuje mi adres ip do mojego kompa przez co nie mam netu . Dopiero ręcznie ustawienie na sztywno pomaga 

20 ODPOW. 20

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

To jaki adres przypisuje? Dlaczego jest zły? W sieci LAN dostajesz adres spoza sieci czy na czym polega problem? 

Dostajesz z DHCP adres IP?

 

Co do zapisu to myślę że wynika to z tego, że przeglądarki idą do przodu a sam panel w HTML i ze skryptami JS jest stary. Możesz podejrzeć w konsoli w przeglądarce (F12) czy lecą jakieś błędy podczas operacji. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

@Dantes do ustawień routera możesz użyć apki Mój FunBox.

 

Co rozumiesz, że numer IP jest zły? Być może chodzi o brak aktywnego DHCP w routerze lub komputerze, dlatego trzeba ręcznie wprowadzać parametry.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

W karcie sieciowej protokół internetowy IPv4
musiełm recznie ustawić
bo jak jest na automacie to mam taki komunikat,
Karta sieciowa Ethernet nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP,
i naprawa nie pomaga. a ręcznie jak wpiszę adres ip 192.168.1.11
plus maska podsieci sama wskauje plus brama domyslna 192.168.1.1 .
plus ręcznie musze wpisać serwer DNS . bo skoro jak ip robie ręcznie to i serwer DNS
też musze wpisać ręcznie . wtedy działa ok


Przechwytywanie.PNG

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku


Przechwytywanie 2.PNG

Korzystam z apki Mój FunBox lecz nie wiele tam da sie zrobić . obecnie nawet kanałów wifi w apce nie da się zmienić kiedyś mogłem.. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

@Dantes jakie ustawienia DHCP masz w routerze?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku


Przechwytywanie 3 dhcp.PNG

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

@tolek po wcisnieciu F 12 mam tu błąd 

scripts.js?d6eb84eb:7460 GET http://192.168.1.1/backup?nocache net::ERR_RESPONSE_HEADERS_MULTIPLE_CONTENT_DISPOSITION
request @ scripts.js?d6eb84eb:7460
initialize @ scripts.js?d6eb84eb:7425
(anonymous) @ scripts.js?d6eb84eb:6359
klass @ scripts.js?d6eb84eb:6031
onSave @ scripts.js?d6eb84eb:24113
(anonymous) @ scripts.js?d6eb84eb:6321
responder @ scripts.js?d6eb84eb:11528


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

@Dantes to najciekawsza w tym wszystkich jest jeszcze ta nieprawidłowa automatyczna konfiguracja karty sieciowej w komputerze - jaki ma nadany adres IP, maskę? Masz kilka połączeń sieciowych/ustawione jakieś domyślne połączenia sieciowe w Control Panel\Network and Internet\Network Connections?

 

W incognito w Chrome dzieje się tak samo podczas backup?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Zapisanie ustawień funbox 2 do pliku

@tolek  Jaki adres automat daje nie wiem . Jaki ja dałem jest powyżej na zrzutach.  Mam sporo urządzeń po wifi i 4 po kablu . Przy pierwszym podłączeniu routera gdy wyciągnąłem to z pudła połączyło się ok z automatu . Potem dodałem urządzenia i rozdzieliłem sieci wifi na osobne 2.4 oraz 5 GHZ.  Większość urządzeń przypisałem tak jak to miałem w starym Funboxie statyczny Ip. Działało ok aż do restaru kompa. Potem padło . Ale gdy podpiąłem kablem laptopa Internet ruszył czyli tam dobrze przypisało no może też za pierwszym razem nie wiem bo już potem na laptopie nie sprawdziłem ..

Co do Chrome to na czystym Chrome po resecie i bez dodatków i trybie incognito bez zmian czyli kręci się kółeczko że coś robi po czym nic się nie dzieje a powinien pojawić się ekran zapisu pliku na urządzeniu