Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zamiennik FunBox 2.0 (Neostrada 80/8)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 74
  • 0

Zamiennik FunBox 2.0 (Neostrada 80/8)

Witam, czy istnieje jakiś sensowny zamiennik FunBoxa 2.0? Mam ten model niecałe 2 lata (od przejścia na VDSL) i dziś po raz 3 porostu przestał działać Internet. W ustawieniach routera komunikat że nie może się połączyć z siecią. Resety, sprawdzanie okablowania nie pomaga. Dokładnie tak samo jak w poprzednich przypadkach, pomaga jedynie wymiana. 
Więc czy jest na rynku dostępny router o podobnych możliwościach co FunBox 2.0? Myślę że maksymalnie mogę wydać 300 PLN, ale im mniej tym lepiej. 

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Zamiennik FunBox 2.0 (Neostrada 80/8)

@izacie333 proponuję to https://www.tp-link.com/pl/home-networking/dsl-modem-router/archer-vr2100/ 

Cenowo ten też będzie ok, tym bardziej, że taki miałem i jest ok https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/router-tp-link-archer-vr400

Proste i działa..ja zaś bym wymieniał wynajęty do skutku, bo może problem nie leży w modemach?

 

Anonim

Nie dotyczy

Zamiennik FunBox 2.0 (Neostrada 80/8)

@izacie333  jak ma być coś dobrego i popularnego, to proponuję Fritz!Box 7430, niezawodny i mieści się w budżecie 😉

Tak na marginesie na Allegro ich pełno i tam najtaniej 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 74
  • 0

Zamiennik FunBox 2.0 (Neostrada 80/8)

FunBoxa będę oczywiście wymieniał, jednak coraz bardziej myślę żeby kupić coś "na zapas" (ewentualnie będę korzystał z nowego a FunBox będzie w razie awarii). 
Problem jest taki że w przypadku zamknięcia galerii, zamknięte są wszystkie salony Orange w mojej okolicy, a z tego co zawszę mi mówią wymiana możliwa jedynie w salonie. 

Anonim

Nie dotyczy

Zamiennik FunBox 2.0 (Neostrada 80/8)

@izacie333  masz więc obecnie problem z wymianą, cóż pandemia stwarza sporo niedogodności, ja bym zakupił zastępczy router i korzystał z Internetu, FunBoxa możesz zawsze wymienić, jak galerie handlowe otworzą 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Zamiennik FunBox 2.0 (Neostrada 80/8)

@izacie333 warto wziąć taki model który później przy przejściu na ftth będzie mógł służyć jako Access point


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Zamiennik FunBox 2.0 (Neostrada 80/8)


@agat13napisał(-a)

@izacie333 warto wziąć taki model który później przy przejściu na ftth będzie mógł służyć jako Access point


nie warto. Do tego czasu standardy tak odjadą, że będzie przestarzały. Najlepiej skupić się na tym co jest potrzebne teraz, czyli funkcjonalności modemu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Zamiennik FunBox 2.0 (Neostrada 80/8)

@pirenej gro użytkowników to użytkownicy domowi dla których i 300Mb/ sek to wypas..dwa zakresy i  prędkość do 433Mb/sek zadowoli zwykłego zjadacza chleba


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Zamiennik FunBox 2.0 (Neostrada 80/8)

a i tak się okaże, że za mało, no bo przecież łącze jest jeden giga.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Zamiennik FunBox 2.0 (Neostrada 80/8)

@pirenej a pokaż mi kto wykorzystuje takie prędkości z domu? Tak dla normalnego działania?