Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZTE MF283+ powrót do LTE po rozmowie


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

ZTE MF283+ powrót do LTE po rozmowie

Witam

 

Używam w domu ZTE MF283+ głównie dla internetu, sporadycznie do dzwonienia.

Po restarcie modem łączy się na LTE i mam jako taki transfer danych. Jeśli teraz wykonam połaczenie głosowe (nie VOIP), to połączenie w routerze spada na 3G. po zakończeniu rozmowe router już nie wraca na LTE. Jak wymuszę LTE, to nie mogę nawiązać połączenia głosowego. Sam router ponoć supportuje VoLTE.

 

Pytanie w takim razie w czym problem - czy Orange daje możliwośc VoLTE?

A moze ten ZTE jednak nie supportuje VoLTE?

A jeśli któreś z dwojga, to czy jest możliwość wymuszenia powrotu do LTE, po zakończonej rozmowie?

 

Dzięki za odpowiedzi,

Pozdrawiam

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

ZTE MF283+ powrót do LTE po rozmowie

VoLTE dziala w Orange obecnie na kilku telefonach marki Samsung.
Czy na routerach będzie? Okaże się za jakiś czas, pewnie w planach jest, ale kiedy - nikt Ci tego nie powie.

Wg specyfikacji tu http://pl.ztedevice.com/routery/zte-mf283-lte-cat4/?pdf=330 ten router nie powinien wcale obsługiwać połączeń (nawet po 3G). Jak je wykonujesz?
Anonim

Nie dotyczy

ZTE MF283+ powrót do LTE po rozmowie

@Piotrekk85  ja znalazłem też takie parametry dla tego urządzenia:

 

GSM: 850/900/1800/1900 MHz,
WCDMA/3G: 850/900/1900/2100 MHz,
LTE/4G: 1800/2600 MHz ?


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

ZTE MF283+ powrót do LTE po rozmowie


Piotrekk85 napisał(-a):
VoLTE dziala w Orange obecnie na kilku telefonach marki Samsung.
Czy na routerach będzie? Okaże się za jakiś czas, pewnie w planach jest, ale kiedy - nikt Ci tego nie powie.

Wg specyfikacji tu http://pl.ztedevice.com/routery/zte-mf283-lte-cat4/?pdf=330 ten router nie powinien wcale obsługiwać połączeń (nawet po 3G). Jak je wykonujesz?

Router ten posiada funkcje połączeń głosowych, wystarczy podpiąć telefon i dzwonić. Voila!

@james73 W twoim przypadku urządzenie prawdopodobnie nie wykonuje prawidłowo procedury CS Fallback @Piotrekk85 @Anonim - Polecam lekture

 

Co do VoLTE - to tak, producent przewiduje taką funkcję, ale tu jest problem bo VoLte nie jest jak sms-y. Piotrek Domański już o tym pisał, także polecam poczytać LINK


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

ZTE MF283+ powrót do LTE po rozmowie

Bazuje na tym co znalazłem w internecie.
A CS Fallback jest wspierany przez Orange?

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

ZTE MF283+ powrót do LTE po rozmowie


Piotrekk85 napisał(-a):
Bazuje na tym co znalazłem w internecie.


To fajnie, w internecie jest instrukcja tego routera a w niej jak byk stoi, że można z telefonu korzystać. Tu jest ta instrukcja


Piotrekk85 napisał(-a):
A CS Fallback jest wspierany przez Orange?

Kolega nie czyta albo czyta pobieżnie:) Podpowiem, że w tekście z bloga taka informacja się znajduje. Kliknij tu a później Ctrl+F i wpisujemy CSFB. Polecam cały tekst oczywiście.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

ZTE MF283+ powrót do LTE po rozmowie

A ja mam pytanie związane z obsługą dwuch telefonów.

Czy da się wykonywać połączenia "wewnętrzne" między podłączonymi aparatami?

Wiem, że są zestawy ze stacją bazową (matką) i dodatkową, łączącą się bezprzewodowo. No i właśnie w tej bezprzewodowości jest problem, bo przez odległość między urządzeniami nie da sie rozmawiać, bo przerywa transmisę głosu. 

Chyba, że znacie inne rozwiązanie które pozwala przewodowo połączyć dwa telefony stacjonarne do połączeń między nimi.

Anonim

Nie dotyczy

ZTE MF283+ powrót do LTE po rozmowie

@marek009988  po co kombinować, wystarczy nabyć: http://www.panasonic.com/pl/consumer/telefony/telefony-dect/kx-tg6812.html W specyfikacji na stronie nawet znajdziesz info że jest możliwość wykonywania wewnętrzych połączeń miedzy tymi słuchawkami. Pozdrawiam. 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

ZTE MF283+ powrót do LTE po rozmowie

Tego typu rozwiązania znam, ale działają bezprzewodowo tzn jest jedna stacja bazowa do wszystkich słuchawek, a te małe bazy, to tylko i wyłącznie ładowarki. U mnie to nie działa bo jest za duża odległość (komunikacja między budynkami ok 25-30m przez 2-3 ściany).
Szukam rozwiązania które pomoże mi połączyć takie dwie stacje główne przewodow i umożliw zarówno rozmowy wewnętrzne, jak i zewnętrzne.