Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wywalony firmware w Livebox 1.0


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 21
  • 0

Wywalony firmware w Livebox 1.0

Wie ktoś jak wgrać na nowo firmware w LiveBox 1.0 ?

Nie da się wejść do ustawień routera poprzez stronę, wywala mi na kompie "sieć niezidentyfikowana".

Jest jakaś możliwość dograć firmware z pendrive'a lub w jakikolwiek inny sposób ?

 

16 ODPOW. 16

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13785
  • 56677
  • 676

Wywalony firmware w Livebox 1.0

@Orangus_365 Obawiam się, że do Liveboxa 1.0 (zweryfikuj na 100% nazwę i model, bo to już zabytek!!! ) nigdzie softu nie znajdziesz...Mogę podpytać czy ktoś backupu nie zrobił, ale zweryfikuj, czy masz możliwość wgrać ów backup do modemu

Najlepiej wymień w salonie na Funbox 2.6

Lepiej zrobi to i usłudze i Tobie 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 21
  • 0

Wywalony firmware w Livebox 1.0

@agat13Nie jestem klientem Orange od bardzo bardzo dawna więc o ich usługi się nie martwię XDD. A ten zabytek (jeszcze za czasów TP) chciałem przerobić na acces point wifi


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13785
  • 56677
  • 676

Wywalony firmware w Livebox 1.0

@Orangus_365 Szczerze??? Do Muzeum Techniki oddaj, bo po prostu się to nie opłaca. Nędzne wifi w LB1 było, tylko chyba b i g-nawet n-ki nie miał...za niewielkie pieniądze kupisz już porządny (kwestia podejścia do zagadnienia wifi) sprzęt. AP możesz zrobić z routerów w sofcie, a więc moim zdaniem gra nie jest warta świeczki...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 21
  • 0

Wywalony firmware w Livebox 1.0

@agat13Lubię bawić się starociami więc dla mnie jest nieistotne że router jest leciwy i ma słabe wifi. Jak jest szansa że go ożywię chętnie to zrobię nawet jeśli nie jest to warte.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13785
  • 56677
  • 676

Wywalony firmware w Livebox 1.0

@Orangus_365 Ok, pojąłem intencję...Zobaczę co da się zrobić 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 21
  • 0

Wywalony firmware w Livebox 1.0

Spk. Dzięki 😄


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1631
  • 7113
  • 52

Wywalony firmware w Livebox 1.0

Zapoznaj się jeszcze z [OpenWrt Wiki] Inventel Livebox 1

 

Sieć niezidentyfikowana nie musi oznaczać wcale problemu z softem Liveboxa czy z samym Liveboxem. 

Masz automatycznie przydzielane IP z DHCP? Czy Livebox nie miał jakiejś konfiguracji która uniemożliwia Ci podłączenie się do niego? W zasadzie szybciej zrobisz factory reset.

Sieć niezidentyfikowana - brak połączenia z internetem - Microsoft Community


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1940
  • 9441
  • 78

Wywalony firmware w Livebox 1.0

@Orangus_365 Gdyby chociaż obsługiwał WPA2… Szkoda prądu na ten zabytek.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 21
  • 0

Wywalony firmware w Livebox 1.0

@tolek  Przetestowałem wszystkie te komendy i nic, sieć nadal nie zidentyfikowana. Tak jak pisałem firmware jest wywalony, obstawiam że przez to że kiedyś próbowałem zaktualizować mu ten firmware. Spróbuję się jeszcze pobawić tym OpenWRT tylko jak to wymaga wgrywania firmware'u z poziomu strony to będzie problem.

 

Fajnie że żadne linki do pobrania tych firmware'ów nie działają

 

____________

* Scaliłem wpisy - Wiktor