Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana FunBox 2.0 na Funbox 3.0 - jak przeprowadzić?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Wymiana FunBox 2.0 na Funbox 3.0 - jak przeprowadzić?

Post wydzielony z temat ""Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania" - moderator Wojciech.

 

A ja walczę o wymianę Funboxa 2.0 na 3.0.

Najpierw nie bo tylko przy zmianie oferty, no więc ok, dziś akurat skusiłem się na opcje 600Mb/s, oczywiście powiedziałem że pod warunkiem że wymienią mi na 3.0. Pani powiedziała że nie ma problemu tylko że trzeba dzwonić na infolinię techniczą (510210210). Tam z kolei powiedzieli że owszem ale tylko przy nowej instalacji to załatwiają na tej infolinii, i żebym dzownił na 510100100.

Tam z kolei stwierdzili że się nie da bo mi Funbox 3.0 nie będzie działa bo mam łącze na obcej infrastrukturze. Tak jest akurat u mnie że Orange ma swoje usługi na sieci VoiceNet-u, i od nich mam zewnętrzny ONT do którego podpięty jest właśnie Funbox 3.0. Twierdzą funbox 3.0 ma swój ONT zintegrowany a u mnie tak nie może być. Jak wiadomo Funboxa 3.0 można skonfigurować z zewnętrznym ONT, więc jak to diaska jest? W końcu da się czy się nie da, bo jeden konsultant mówi co innego, inny co innego. Do salonu lokalnego nie idę bo tam ledwo wiedzą że wogóle jakieś Funboxy są a wersji praktycznie nie rozróżniają....

Jak i z kim załatwić wymianę?

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Wymiana FunBox 2.0 na Funbox 3.0 - jak przeprowadzić?

Niestety nie w każdej lokalizacji można mieć fb 3. Musisz poczekać na kolejne poprawki w sofcie.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Wymiana FunBox 2.0 na Funbox 3.0 - jak przeprowadzić?

@jgardzisz @Piotrekk85  Funboxy 2.0 zostały wycofane z nowych instalacji na FTTH. Nie ważne czy to inna infrastruktura, czy np. MoCA, RFoG czy G.fast.  Funboxy 3.0 potrafią współpracować z ONT zewnętrznymi i można to przestawić w Menu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Wymiana FunBox 2.0 na Funbox 3.0 - jak przeprowadzić?

We wszystkich miejscach?

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Wymiana FunBox 2.0 na Funbox 3.0 - jak przeprowadzić?

@Piotrekk85  Jak dobrze pamiętam, to bez wyjątków.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Wymiana FunBox 2.0 na Funbox 3.0 - jak przeprowadzić?

@jgardzisz Nie mogę edytować poprzedniego postu.

 

Hipotetycznie...Jeżeli Twój modem jest uszkodzony i wezwiesz technika Orange to ma on obowiązek wymienić Funbox 2.0 na Funbox 3.0. Może pozostawić ONT jeżeli instalacja tego wymaga. Nie mi już oceniać czy technik zakwalifikuje swój przyjazd jako płatny..


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Wymiana FunBox 2.0 na Funbox 3.0 - jak przeprowadzić?

ok, tylko odbijam sie cały czas od ściany, kolejny telefon na infolinie, i znowu to samo, konsultant miał tym razem nieaktualne inf. że funbox 3.0 nie może działać z zewn. ONT... a przecież nawet na stronie orange jest ładna instrukcja jak skonfigurować funboxa 3.0 z zewn. ONT...