Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyłączający się router


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Wyłączający się router

Witam, piszę w sprawie routera. Dosłownie wczoraj byłem w salonie wymienić router po awarii. Po podłączeniu router zaczął się wyłączać co chwilę, ale po około 2 godzinach z jakiegoś powodu nagle teoretycznie zaczął działać. Problem w tym że po około kolejnej godzinie router zaczął znowu się wyłączać. Nie robi już tego tak często i jest to bardzo różna częstotliwość. Czasem działa bez zarzutu przez godzinę, a czasem nie wytrzymuje przez 5 minut. Technik również był u mnie nie tak dawno i wszystko wydawało się być w porządku. Jest to bardzo irytujące... Dzwoniłem 2 razy na infolinię i teoretycznie wszystko wychodziło konsultantom dobrze, pojawiły się sugestie o ponownej wymianie sprzętu albo wezwaniu technika, ale to jakaś paranoja żeby wymieniać sprzęt po 1 dniu...

 

____________

* W temacie doprecyzowano kategorię - Wiktor

13 ODPOW. 13

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wyłączający się router

Internet xDSL czy światłowód?

Wymieniłeś sam router czy zasilacz od niego też?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Wyłączający się router

Sam router, miałem propozycję wymiany zasilacza, ale myślałem że to nic nie zmieni skoro teoretycznie działał z poprzednim routerem dobrze 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wyłączający się router

No to błąd, bo pierwsze co powinieneś zrobić, to wymienić zasilacz, nawet routera starego nie ruszać. A jak już wymieniłeś router (który padł), to razem z zasilaczem, bo według mnie, to objaw zepsutego zasilacza.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Wyłączający się router

Rozumiem, no nie pomyślałbym że to może być powodem. Postaram się podjechać jutro do salonu po zasilacz jeśli problem się powtórzy i zobaczę jak wtedy będzie. Dziękuję i pozdrawiam 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wyłączający się router

Tylko zabierz ze sobą stary zasilacz, bo nie dadzą ci nowego.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wyłączający się router

@maydatea podejżewam, że chodzi o router FunBox. Te routery krążą w obiegu zamkniętym. Zdany router przez innego użytkownika jest sprawdzany i naprawiany w laboratorium, po czym trafia do ponownegonużytku. Mógł się Tobie trafić router po innym użytkowniku, który nadal jest wadliwy. Po wymianie zasilacza, jak sugeruje @-brtk- , problem będzie występował, należy ponownie wymienić, ale najlepiej cały komplet, router z zasilaczem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Wyłączający się router

@maydatea  przyznam, że @-brtk- ma sporo racji. Wymiany należy robić pełnym kompletem sprzętu, bo przecież zasilacz, mikrofiltr czy nawet głupie przewody potrafią być uszkodzone. Wtedy idea wymiany bierze w łeb, bo tak naprawdę uszkodzony element dalej nam rozkłada usługę. To, że czasem wymieniamy na inny , również nienajlepiej działający sprzęt również się zdarza, to fakt, ale prawdopodobieństwo przy wymianie kompletu jest mniejsze. A i czasu nie tracisz. Szkoda, że w salonach nie ma testów urządzeń zdawanych...


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Wyłączający się router

Zasilacz, nawet nieużywany, też się starzeje, a ściślej, elektrolity w nim. Ten z wymiany, czy będzie pochodził z rotacji, czy z leżaków magazynowych, nie będzie o wiele lepszy. Ot cała populacja tych zasilaczy się starzeje. Dobrze jest mieć w domu zasilacz uniwersalny, na wszelkie podobne okoliczności. Przykład takiego zasilacza: LXG272. Nie dam głowy jednak, czy ten konkretny model zapewni odpowiednią wydajność prądową w tym konkretnym przypadku.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Wyłączający się router

@pirenej masz rację, my techniczni zawsze mamy pod ręką alternatywę...nie wiemy jednak czy po wymianie nie trafił na sam modem z odnawianej partii zwrotów...