Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyłącz dostęp z aplikacji "Moj FunBox"


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Wyłącz dostęp z aplikacji "Moj FunBox"

Jest modem Funbox 6.
Ktoś loguje się z aplikacji "Moj FunBox" i wprowadza zmiany w modemie.
Jak zablokować logowanie z tej aplikacji?
Zmieniono hasło administratora w modemie.

Zdalny dostęp wyłączony.

 

Снимок111.png

 

 

7 ODPOW. 7

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Wyłącz dostęp z aplikacji "Moj FunBox"

@Modem-6  na początek zrób reset do ustawień fabrycznych jeśli nie możesz z poziomu menu konfiguracyjnego modemu to za pomocą przycisku reset z tyłu modemu (zapałką lub wykałaczką) wciśnij i przytrzymaj 10 sekund nastepnie zwolnij przycisk, poczekaj aż modem się powtórnie uruchomi. Nastepnie zaloguj się do menu konfiguracji modemu przejdź do loginu i hasła do Neostrady zmień hasło do logowania i gotowe. Zmiany hasła możesz dokonać również na stronie orange.pl logując się na swoje konto Mój Orange. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Wyłącz dostęp z aplikacji "Moj FunBox"

@Modem-6  dopiszę jeszcze do poprzedniego mojego postu, że w zasadzie powinna wystarczyć sama zmiana hasła logowania do konfiguracji modemu

slav72_0-1660108878192.png

ale jeśli to nie pomoże to proponuję wykonać kroki z pierwszego mojego postu.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Wyłącz dostęp z aplikacji "Moj FunBox"


@Modem-6napisał(-a)

Jest modem Funbox 6.
Ktoś loguje się z aplikacji "Moj FunBox" i wprowadza zmiany w modemie.

 

Wiesz kto to?

 

Jak zablokować logowanie z tej aplikacji?

 

Nie jest wymagana żadna blokada, aplikacja używa tego samego konta, co logowanie przez portal.

 

Zmieniono hasło administratora w modemie.

 

I to powinno wystarczyć żeby dostęp do konfiguracji modemu mieli tylko ci, którzy znają nowe hasło. ALE: operator ma możliwość zmieniania konfiguracji modemu zupełnie bez tej autoryzacji i tego zablokować się nie da. Nie słyszałem żeby z tego jakieś problemy wynikały więc jest to raczej tylko teoretyczna możliwość. Jeśli nadal jest problem zmień hasło raz jeszcze, tym razem na coś trudnego i na wszelki wypadek zrestartuj modem, ale nie resetuj go do ustawień fabrycznych, bo reset do ustawień fabrycznych przywraca domyślne hasło admina więc jeśli "ktoś" je zna to zabawa zacznie się od początku. W ogóle zabawę zacząłbym od wyłączenia WiFi w modemie (to odetnie dostęp aplikacji), następnie zmieniałbym konfigurację korzystając z połączenia kabelkiem eternetowym.

 

Zdalny dostęp wyłączony.

 

To jest tylko potrzebne do dostępu spoza twojej sieci lokalnej, gdybyś chciał udostępnić modem do konfiguracji w internecie. Powinno być wyłączone, ale nie zapobiega dostępowi przez aplikację, bo ta działa tylko w sieci lokalnej - to ustawienie jej nie dotyczy.

 


 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Wyłącz dostęp z aplikacji "Moj FunBox"

@Modem-6 , jak zrobisz to, co koledzy podpowiedzieli, w aplikacji Mój FunBox zobacz moje urządzenia. Jeżeli zobaczysz podejrzane, najpierw zablokuj im dostęp do Wi-Fi i potem usuń każdego intruza po kolei. Następnie kliknij w ikonkę ludzika i jeżeli pojawi się okienko: "Czy na pewno chcesz się wylogować z panelu administracyjnego modemu << xxxxxxx >>, pozostaw administratora przyciskiem Anuluj. Będziesz wiedział w ten sposób, że jesteś administratorem modemu.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Wyłącz dostęp z aplikacji "Moj FunBox"

@Modem-6 

Dodam jeszcze, że nie wszystkie zmiany w modemie wymagają autoryzacji (pomijając nawet ingerencję operatora, o której pisałem wcześniej). W szczególności otwieranie portów odbywa się domyślnie na życzenie aplikacji z LAN, bez potrzeby jakiejkolwiek autoryzacji. Jeśli tego nie chcesz, trzeba wyłączyć UPnP. Prawdopodobnie nie o to Ci chodzi, ale nie podałeś żadnych szczegółów (zapewne w trosce o bezpieczeństwo), więc można się tylko domyślać.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Wyłącz dostęp z aplikacji "Moj FunBox"

Good evening.
Does modem have an event (conection log, reset, reboot, ets...) where actions with the modem are recorded?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Wyłącz dostęp z aplikacji "Moj FunBox"


@Modem-6napisał(-a)

Good evening.
Does modem have an event (conection log, reset, reboot, ets...) where actions with the modem are recorded?


Nope, it does not. At least nothing like that is shared with the user.