Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wi Fi wariuje

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Wi Fi wariuje

Witam

Mam funboxa 6 oraz 1 Gbps. Problem jest z funboxem, tzn nie konkretnie z funboxem bo kilka razy mi wymieniali 🙂
Co się dzieje?

Otoz wi fii działa z prędkością ok 1000 Gbps. Jednak po wypięciu routera z prądu i ponownym jego zalogowaniu mam oj 650. Przez czas nieokreślony, samo "wskakuje" na 1000 Mbs. Czasem to chwilą, czasem wiele godzin.

Ten sam serwer testowy, to samo miejsce (1,5 m od routera), ten sam sprzęt czyli Huawei p30. Czemi się tak może dziac?
Ustawienia routera?
Coś w tel zmieniać?
A może fimbox to crap i mam wymienić
Byłbym bardzo wdzięczny za konstruktywna podpowiedź, straaznie frustrujące

Mam bowiem ta usługę kilka tyg i nie wiem czy ona wariuje itd

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wi Fi wariuje

Urządzenia budżetowe nigdy nie dadzą Ci 100% niezawodności. Tutaj wpływ może mieć wiele czynników: bug w funboxie, bug w telefonie, zatłoczenie innych wifi na tym samym kanale, inne urządzenia podłączone do routera, posiadania voipa do neostrady itp itd

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

27 ODPOW. 27

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wi Fi wariuje

@Szkieletor  wstaw screena z ustawieniami WiFi z menu konfiguracyjnego FunBoxa. 

Anonim

Nie dotyczy

Wi Fi wariuje

@Szkieletor  telefon nigdy nie utrzyma max prędkości po wi-fi, kwestia oszczędzania energii baterii, zanik prądu czy restart routera też ogranicza, na jakiś czas szybkość po wi-fi, więc to nie wina FunBox6, bo to zdaża się w innych routerach (TP-Link/ ASUS i inne), proponuję w twoim wypadku testy certyfikowane na Laptopie po wi-fi i tak z marszu, zmień nazwy wi-fi 2,4Ghz i 5GHz, bo standardowo to mają jedną nazwę SSID.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wi Fi wariuje

Urządzenia budżetowe nigdy nie dadzą Ci 100% niezawodności. Tutaj wpływ może mieć wiele czynników: bug w funboxie, bug w telefonie, zatłoczenie innych wifi na tym samym kanale, inne urządzenia podłączone do routera, posiadania voipa do neostrady itp itd

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Wi Fi wariuje

Pokaż szczegóły
 

Ustawienia deflautowe. Jedynie co zmieniałem to hasło i nazwę sieci, plus wyłączyłem 2,4 GHz bo mi się często pzelaczalo samo, co skutkowało chwilowym brakiem sieci

 

Jak potrzeba to wrzucę gdy będę przy PC

 

-----

 

Druga kwestia to pomiar na laptopie. Kablem

 

Speed testy wychodzą dobre, tj ok 1000. Ale juz pobieranie uwaga uwaga, tego samego pliku testowego w odstępie minuty np, wypada mi gorzej na laptopie niz na wspomnianym telefonie

 

Laptop ma dysk ssd, kartę 1gbps. Speedtest pokazuję 1000, pobieranie już nie. Wnioskuję że zapisanie pliku na dysku to wyższa półka dla mojego sprzętu niż Speedtest sam tylko.

 

Na telefonie leci ten sam plik 1000 Mbs więc powinno być ok... z tym że kurde reset funboxa i mam 600 przez losowa ilość czasu. Pomieszane, dlatego jestem skonfundowany

 

---

 

Może jakieś ustawienia w wi fi tel zmienić? Byłbym szczęśliwy gdybym to ogarnął, może to głupie dla was, ale tak mam 🙂 

 

____________

* Poprawiono czytelność wpisu - Wiktor


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wi Fi wariuje

Nie znam za dobrze funboxa, czy masz tam opcję zmiany kanału wifi ręcznie? sprawdzałeś jakąś aplikacją do analizy wifi czy masz dużo sieci w paśmie 5GHz w okolicy?

Anonim

Nie dotyczy

Wi Fi wariuje


@Szkieletornapisał(-a)
Pokaż szczegóły
 

Ustawienia deflautowe. Jedynie co zmieniałem to hasło i nazwę sieci, plus wyłączyłem 2,4 GHz bo mi się często pzelaczalo samo, co skutkowało chwilowym brakiem sieci

 

Jak potrzeba to wrzucę gdy będę przy PC

 

-----

 

Druga kwestia to pomiar na laptopie. Kablem

 

Speed testy wychodzą dobre, tj ok 1000. Ale juz pobieranie uwaga uwaga, tego samego pliku testowego w odstępie minuty np, wypada mi gorzej na laptopie niz na wspomnianym telefonie

 

Laptop ma dysk ssd, kartę 1gbps. Speedtest pokazuję 1000, pobieranie już nie. Wnioskuję że zapisanie pliku na dysku to wyższa półka dla mojego sprzętu niż Speedtest sam tylko.

 

Na telefonie leci ten sam plik 1000 Mbs więc powinno być ok... z tym że kurde reset funboxa i mam 600 przez losowa ilość czasu. Pomieszane, dlatego jestem skonfundowany 


Nie ma szans by na telefonie po wi-fi, była szybkość pobierania 1Gb/s, ba nawet na laptopie tego nie wyciągniesz, chyba że po AX, ale mało komputerów ma takie karty, te drogie tak, inna kwestia to wydajność sprzętowa, by komputer utrzymał szybkość pobierania, musi być mega wydajny i dysk M2, nie SSD na Sata3.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Wi Fi wariuje

Jest opcja taka.

 

Irek Huawei p30 obsługuje 1Gbps wi fi i działa u mnie równiez, serio serio.

 

https://youtu.be/2FyG6qc1SxU

Anonim

Nie dotyczy

Wi Fi wariuje

@Szkieletor  to co w specyfikacji, to odrębna sprawa, liczą się realne wyniki, nie testy a realne pobieranie z serwerów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Wi Fi wariuje

  • Jest taka opcja zmiany kanału ręcznie

Czemu wg was router po resecie traci na jakiś czas prędkość po wi fi? Czemu ten czas jest losowy?