Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Webex, Whatsapp audio


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Webex, Whatsapp audio

Witam!

Mam ONT+Omada (ER605+soft controller na NAS-ie).

Czy ktoś miał może problem z audio w call-ach webex-a (wideo działa), oraz audio Whatsapp?

Jak jestem podłączony do Webex call-a przez Wifi - nie ma audio, przy zmianie na mobile data, nawet bez przełączenia call-a, wszystko zaczyna pracować. Jak wracam do Wifi - znów nie ma audio.

Nie mam ACL (czyli miałem, ale wszystko wyłączyłem). Próbowałem konfigurować ipv4 only, ipv4+ipv6 bridge, ipv6 only (z tym /ipv6 suffixem dla pppoe), obojętnie.

Co godziny router pokazuje "Detected TCP SYN packets attack and dropped xxx packets", ale też próbowałem to wyłączać (nie rejestruje attacks, ale audio wciąż nie działa).

tcpdump na laptopie pokazuje udp communication wciągu call-a.

Może ktoś miał coś podobnego?

4 ODPOW. 4

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1644
  • 8158
  • 64

Webex, Whatsapp audio

Skoro nie pomogli Tobie na forum TP-Linka to zaproponuję wstawienia komputera do DMZ aby przepuścić ewentualny brakujący ruch przychodzący (może by działało z automatu jeżeli używałbyś UPnP?). Lub zostawić tak jak jest a wyłączyć firewall na komputerze. Te dane mobilne masz przez WiFi czy USB? Sprawdź czy używasz tego samego profilu firewalla dla WiFi i danych komórkowych.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Webex, Whatsapp audio

Well, you saw, they mentioned STUN, but the problem is, that it was working couple of months ago. Audio in Slack, Teams, Messenger works like charm. Audio in webex browser session works as well.

 

W kliencie na komórce próbowałem przez wifi a dane mobilne.

Próbowałem z laptopa z innej WiFi sieci (router mikrotik) - wszystko gra. Jak dołaćyłem stąd przeż vpn do sieci z Omadą - nie ma audio. Odłączyłem - jest audio 🙂

Sprobuję właczyć UPnP, dzięki.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Webex, Whatsapp audio

A z FB działa? To wychodzi że FB lepszy...


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1644
  • 8158
  • 64

Webex, Whatsapp audio

@Mirddin Test przez VPN nie wskazuje gdzie jest problem. Może być problem z firewallem i na ER i na komputerze (inny profil dla VPN niż bez). Porównaj do czego i w jaki sposób łączy się urządzenie w zależności od używanego klienta (przeglądarka, aplikacja). Może zrobiłeś po drodze aktualizację ERa? To jest wersja pierwsza czy druga?