Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router do światłowodu zamiast Funboxa na na sieci NEXERA

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Własny router do światłowodu zamiast Funboxa na na sieci NEXERA

Witam, mam pytanie odnośnie możliwościu zywania własnego routera na sieci NEXERY w orange. Posiadam router Linksys WRT1900ACS który chicałbym używać w orange. Aktualnie jestem w UPC i oni takich rzeczy w ogólen nie pozwalają, jeden sąsiad ma Netię i normalnie mu dali w SMS poradnik jak skonfigurować router i mu pięknie działa wszystko.

Ja za to poszedłem z moim routerem do innego sąsiada i podłączyłem go do ONT tego od NEXERY bezpośrednio do portu WAN, Ustawiłem połączenie PPPoE, wpisałem w nazwę użytkownika login do neostrady w formacie xxxxxxx@neostrada.pl oraz hasło. Dałem na porcie WAN VLAN 35 i router nie zalogował się... Potem zrobiłem jeszcze MAC clone z Funboxa 6 i też nic.

 

Testy robiłem na najnowszym sofcie linksysa oraz na dd-wrt, na żadnym nie idzie...

Jeśli się nie da własnego routera no to raczej zostane przy UPC,

 

Dodam też, że sąsiad w orange ma:

-Świadłowod 600 mbps

-Telewizję z multiroom

-Telefon stacjonarny VOiP

 

Mi zależało tylko na uruchomieniu internetu, jest to możliwe?

 

 

 

________________________

*Temat przeniosłem z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Własny router do światłowodu zamiast Funboxa na na sieci NEXERA

@Buba4 

Ani Orange ani Nexera nie blokują możliwości używania własnego rutera, pod warunkiem że ONT jest ich. Natomiast ruter musi obsługiwać VLAN i PPPoE (nawet dla samego internetu). Konfiguracja samego dostępu do internetu powinna być prosta, ale jeśli ruter był wcześniej skonfigurowany pod inną usługę, to warto zresetować wszystkie ustawienia. Klonowanie MAC jest bezcelowe.

W razie problemów z logowaniem, można próbować ogólnie dostępnego loginu rejestracja@neostrada.pl, ale może to nie o to chodzi: jakie błędy pokazał ruter?

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Własny router do światłowodu zamiast Funboxa na na sieci NEXERA

@Buba4 Wszystko zrobiłeś prawidłowo. Pytanie, czy kopiuj/wklej czy wpisywane to było z ręki?

Login, hasło, pppoe i VLAN35 wystarczą. Przywróć ustawienia fabryczne routera i spróbuj z ręki wpisać dane


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Własny router do światłowodu zamiast Funboxa na na sieci NEXERA

@Buba4 

Ani Orange ani Nexera nie blokują możliwości używania własnego rutera, pod warunkiem że ONT jest ich. Natomiast ruter musi obsługiwać VLAN i PPPoE (nawet dla samego internetu). Konfiguracja samego dostępu do internetu powinna być prosta, ale jeśli ruter był wcześniej skonfigurowany pod inną usługę, to warto zresetować wszystkie ustawienia. Klonowanie MAC jest bezcelowe.

W razie problemów z logowaniem, można próbować ogólnie dostępnego loginu rejestracja@neostrada.pl, ale może to nie o to chodzi: jakie błędy pokazał ruter?

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8164
  • 64

Własny router do światłowodu zamiast Funboxa na na sieci NEXERA

@Buba4 Hasła nie da się odczytać z menu, wnoszę z tego, że dane dostępowe sąsiad miał zapisane. W związku z tym zwróć uwagę czy FunBox był ustawiony do pracy z IPv6 i czy nie musisz poszukać w Linksysie konfiguracji pracy w trybie DS-Lite. To zupełny strzał bo nie wiem czy operator może wymusić konieczność używania takiej formy dostępu do internetu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Własny router do światłowodu zamiast Funboxa na na sieci NEXERA

@Buba4  uzupelnię tylko. Login testowy to rejestracja@neostrada.pl

Hasło rejestracja

Jedyna strona wtedy działająca po synchronizacji modemu to orange.pl 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18436
  • 52710
  • 710

Własny router do światłowodu zamiast Funboxa na na sieci NEXERA

@Buba4 najlepiej nowe hasło uzyskać na infolinii, dopiero wtedy skonfigurować własny router. Podana przez Ciebie konfiguracja jest prawidłowa. Orange nie blokuje możliwości podłączenia własnego routera. Warunek, to zewnętrzny ONT.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Własny router do światłowodu zamiast Funboxa na na sieci NEXERA

@ketrasaArtur  z tym że jak się testuje router na cudzej usłudze, to jest skomplikowane 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18436
  • 52710
  • 710

Własny router do światłowodu zamiast Funboxa na na sieci NEXERA

@agat13 o hasło powinien poprosić właściciel usługi, jeśli chce ze znajomym przetestować własny router.