Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny GPON do światłowodu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Własny GPON do światłowodu

Witam

Czekam na przyłącze nexery - światłowód... mam pytanie techniczne, czy wtyczka światłowodowa którą będę miał w domu mogę podłączyć do własnego Terminala GPON który zamieni mi sygnał światłowodowy na kabel sieciowy rj-45?? Po czym pod ten kabel w drugim pomieszczeniu (kable już mam położone pod podłogą) podpiąć router własny typu TP-Link czy Asus gigabit...

Terminal taki jak w linku:

https://www.x-kom.pl/p/401993-router-ubiquiti-terminal-gpon-ufiber-nano-g-swiatlowod-ftth.html?gclid...

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52715
  • 710

Własny GPON do światłowodu

Tak. możesz tak zrobić. Nie widzę przeciwwskazań.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Własny GPON do światłowodu

@MrTybeek  Nie możesz tego zrobić. ONT jest Nexery i  nie ma możliwości wymiany go na swoje urządzenie. Nie ma przeciwwskazań, abyś mógł spróbować zamienić router Orange na swój własny. Pamiętaj tylko, że taka konfiguracja nie jest wspierana.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Własny GPON do światłowodu

Czytałem w wielu miejsca że jak dadzą Livebox 3.0 to musi być Livebox i nie można zastosować innego... Prawda to?

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52715
  • 710

Własny GPON do światłowodu

@MrTybeek u mnie internet działa na moim sprzęcie, nie dedykowanym od operatora (dostawca nie Orange). Musiałem tylko w routerze zmienić adres MAC na ten z poprzedniego routera i wszystko śmiga.

Zgadzam się z @BORAX że w tedy nie mam przy swojej konfiguracji wsparcia technicznego. Wszelkie problemy trzeba w tedy rozwiązywać samodzielnie lub podłączyć dedykowany sprzęt i w tedy zgłosić.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Własny GPON do światłowodu

@MrTybeek  Musisz zdecydować się o co pytasz. Urządzenia ONT nie możesz wymienić na własne np. Ubiquiti z pierwszego postu. Router możesz użyć własny. @ketrasaArtur 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52715
  • 710

Własny GPON do światłowodu

@MrTybeek mam potwierdzone przez konsultanta z odbytej prze chwilą rozmowy. Zalecane jest korzystanie z ONT zainstalowanego przez technika z Orange. Możesz użyć własnego ONT, jak i routera, ale Orange nie będzie wspierało pomocą w przypadku awarii.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Własny GPON do światłowodu

Może to śmieszne ale chciałbym to Ubiquti bo ma wyświetlacz i na bieżąco pokazuje przepustowość do i z abonenta.... Router oczywiście tez bym chciał własny... 

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Własny GPON do światłowodu

Według planów nexery widziałem że najbliższą mufa ma być na słupie około 50 metrów od mojego domu... Ciekawe ile Orange zazyczy sobie za przyłączenie mnie do sieci droga napowietrzna.... 

Anonim

Nie dotyczy

Własny GPON do światłowodu

@MrTybeek  własnego konwertera ONT ci Orange nie autoryzuje, więc pozostaje wywalczyć ONT ( w zestawie z FunBox 3.0) od Orange, wtedy możesz podpiąć własny router, po kiego czy dane statystyczne, na światłowodzie będziesz miał to co w umowie, to nie miedziane łącze, inna sprawa to konfiguracja własnego ONT, kto ci udostępni te dane... raczej nie Orange.