Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Utrata pakietów przez router (?)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Utrata pakietów przez router (?)

► Temat przeniesiono z kategorii Internet domowy (etykiety: klient indywidualny, Orange Światłowód) - Moderator Wiktor ◄

 

No więc tak. Od kilku dni zauważyłem pewien problem który nie występował wcześniej. Mianowicie - poprzez program winmtr zauwazyłem packetloss po stronie funboxa. Nie jest to jakiś tragiczny packetloss ale 1-2%. Kilka sekund na 3-4 minuty testowania.

 

Zastanawiam się czy to może być powodem spików w grach i choćby wspomnianego przeze mnie zawieszania się mojego streama co 15-20 minut.

 

https://prnt.sc/jjo7jf - test do serwera Valve

https://prnt.sc/jjoc6v - drugi serwer Valve

https://prnt.sc/jjojls - loss jest nawet do google.dns

 

Praktycznie do każdego IP jest 1% lossa. Niby niedużo, ale to raczej oznacza że coś jest nie tak.

 

Dodam że w Fortnite kilka razy już wyskoczył mi taki błąd podczas wyszukiwania rozgrywki - https://prnt.sc/jjokxb

 

Router to Funbox 3.0. Jest dość nowy bo ma ledwie pół roku i wcześniej nie zauważyłem żadnych problemów z nim.

 

Jakieś pomysły co to może być? Dzięki za każdą odpowiedź.

 

 

 

9 ODPOW. 9

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Utrata pakietów przez router (?)

@Banan922

Proponuję kontakt z BOK w celu restartu łączą.Jeśli to nie pomoże to przywróć router do ustawień fabrycznych za pomocą panelu administratora.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Utrata pakietów przez router (?)

Ja też mam utraty do bramy routera, ale jak te utraty nie generują strat w dalszej trasie, to nie ma to żadnego skutku ubocznego 🙂

 

|------------------------------------------------------------------------------------------|
|                                      WinMTR statistics                                   |
|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|                             192.168.0.1 -   10 |   73 |   66 |    0 |    1 |    6 |    1 |
|                   No response from host -  100 |   14 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|            89-75-24-193.infra.chello.pl -    0 |  134 |  134 |    7 |   13 |   79 |   21 |
|       pl-waw26b-rc1-ae20-2152.aorta.net -    0 |  134 |  134 |   29 |   35 |   91 |   59 |
|           pl-ktw01a-rc1-ae1-0.aorta.net -    0 |  134 |  134 |   30 |   41 |  129 |   81 |
|          de-fra04d-rc1-ae30-0.aorta.net -    0 |  134 |  134 |   29 |   36 |   94 |   78 |
|           de-fra04c-ri1-ae9-0.aorta.net -    0 |  134 |  134 |   29 |   37 |   90 |   80 |
|                          213.46.171.142 -    0 |  134 |  134 |   29 |   34 |   89 |   72 |
|                   No response from host -  100 |   14 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |   14 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                146-66-154-218.valve.net -    0 |  134 |  134 |   44 |   51 |  112 |   66 |
|                   No response from host -  100 |   14 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                       fw0.lux.valve.net -    0 |  134 |  134 |   44 |   53 |  130 |   84 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
   WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Utrata pakietów przez router (?)

Póki co tylko zresetowałem router do ustawień fabrycznych ale to nie pomogło. Nadal średnio co 3 minuty jest packetloss przez 5 sekund. Tak czy tak byłem ciekawy czy po prostu internet ''zamraża'' na te 5 sekund i raczej nie. Poczekałem aż pakiety na funboxie się zatrzymają i wtedy odpaliłem losowy filmik na youtube. Wczytało i zbuforowało po sekundzie, więc jeśli chodzi o web to raczej nie ma znaczenia. Nie wiem jak z innymi zasobami internetu. Te błędy przy wyszukiwaniu gier w Fortnite są dziwne i widzę je właśnie od paru dni.

 

@-brtk-  Ja widzę takie coś pierwszy raz. Zawsze przez router wszystkie pakiety szły a jak był loss to gdzieś dalej z winy telii/opentransit lub hosta 😄

 

Powiedz mi, miałeś kiedyś ten błąd w Fortnite przy wyszukiwaniu graczy? Mi właśnie wyskakuje od paru dni średnio raz na 8-10 gier przy wyszukiwaniu.

Tak wgl kilka dni temu miałem duży update win 10 (ten kwietniowy) i może przez update coś się porobiło? Jak ja nie znosze tych updatetów... więcej problemów niż pożytku.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Utrata pakietów przez router (?)

Nie miałem nigdy, ale Windows 10 po tej aktualizacji powoduje problemy z grami.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Utrata pakietów przez router (?)

Właśnie.. zauważyłem też lekki spadek fps np w Far Cry 5. Przedtem benchmark pokazywał średnio 82 fps, a teraz 78... niby nic ale mimo wszystko zastanawiające. Jak już mówiłem - nie znosze tych updatów. Są jak wirusy...

Anonim

Nie dotyczy

Utrata pakietów przez router (?)

Tak jak napisał @-brtk- jest spory problem na Windows 10 Grasz na Windowsie Warto sie wstrzymać


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Utrata pakietów przez router (?)

Mi po aktualizacji Windowsa do tej kwietniowej, np. dziwnie maksymalizuje się CS:GO, że przez chwile jest pulpit widoczny w ramce CS:GO, a po kilku sekundach pojawia się gra. Same bugi po tej aktualizacji 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Utrata pakietów przez router (?)

@-brtk-  Dosłownie mam to samo z Warcraft III. Wcześniej będąc w grze i wychodząc na pulpit, gra minimalizowała mi się w 0.1 sekundy. Teraz jest black screen przez 3 sek. To samo z niektórymi grami. Masakra. Jak ja tęsknię za XP-kiem... 😉

 

Co do problemów z utratą pakietów przez router - chyba naprawione. Jak? Resetowanie nie pomagało. Wziąłem kabel i przełożyłem z gniazda LAN 1 do LAN 2. Teraz nie ma żadnego lossa 😄 Czyżby port się popsuł? Kabel nowy 6 kat, b. dobry stan, dosłownie kupiony pół roku temu do 300/30 światłowodu. Cóż, zmieniłem port na funboxie i chyba już jest dobrze.

 

https://prnt.sc/jjvjqs - Tak wgl respekt że telia przez ponad 20 minut testów nie utraciła ani jednego pakietu. Święto panie, święto 😄 Jedynie skok pingu do 300+ ale to może dlatego że używałem neta w tym czasie lub po prostu serwer Valve zamulił.

 

https://prnt.sc/jjvrjf - Ponad 10min testów, też ok.

 

Póki co problem uważam za rozwiązany.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Utrata pakietów przez router (?)

Jednak niestety nie naprawione. Było dobrze jakiś czas i teraz znów router 'traci' pakiety. Nie mam kompletnie pojęcia czy ma to przełożenie na działanie neta czy po prostu tzw fake news 😄

 

Nie wiem też czemu wtedy było dobrze a teraz znów się skopciło. Może faktycznie winny jest ten update win 10? Gadałem ze znajomym co też ma win 10 i też po updacie ma chwilowy blackscreen po zamknięciu gry i inne kaczki.

 

http://prntscr.com/jjx14k -  tutaj udało mi się jednocześnie przetestować komendą tracert do IP znajomego + test z winmtr do serwera Valve i widać również brak jednej odpowiedzi po stronie routera poprzez windowsowy cmd jak i loss w winmtr.