Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Tryb bridge dla Funbox 2.0, czy da się włączyć?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Tryb bridge dla Funbox 2.0, czy da się włączyć?

Witam i mam takie pytanie: Czy w Funbox 2.0 da się włączyć tryb bridge i podłączyć do niego router dobrej jakości kablowy - biznesowy/przemysłowy?

 

Skąd to pytanie - router znajduje się w szkole i podłączony jest do internetu VDSL. Do Routera podłączone są po kablu dobrej jakości access-pointy Ubiquiti. Do sieci przez te access-pointy podłączonych jest minimum 30 laptopów.

 

Jednak widać wyraźnie że router nie wyrabia i się zaczyna wieszać (nie wpuszcza nowych urządzeń do sieci), zwyczajnie przestaje dostarczać Internet. Sieć działa, laptopy się widzą nawzajem, jednak Internetu nie ma lub raz tak miałem, że był dostęp tylko do Google, YouTube i wszystkich innych usług Google i do niczego więcej. I przy takim czymś trzeba z tyłu szpilką reset robić (bo zwykłe włączenie i wyłączenie nie pomaga) i przez 2 do 3 dni jest dobrze i znów problemy się zaczynają.

 

Byli technicy i stwierdzili że jest wszystko dobrze, ale akurat router był dzień po resecie, bo reset zrobić musiałem, bo nauczyciele krzyczeli że nie ma Internetu. A bez niego nie da się wbić do Librusa, czyli do elektronicznego dziennika.  

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Tryb bridge dla Funbox 2.0, czy da się włączyć?

@gilban Napiszę krótko - nie, ten router nie ma takiej funkcji. Musisz kupić inny router VDSL.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Tryb bridge dla Funbox 2.0, czy da się włączyć?

@gilban Napiszę krótko - nie, ten router nie ma takiej funkcji. Musisz kupić inny router VDSL.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 7
  • 0

Tryb bridge dla Funbox 2.0, czy da się włączyć?

Witam,

Mam możliwość załatwienia ONT-a Orange huawei ont 8010a.

Pytanie czy jeżeli bym się zdecydował na światłowód z Orange i zamontował bym ten ONT to czy mógłbym wykorzystać swój router zamiast FB?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12976
  • 53272
  • 619

Tryb bridge dla Funbox 2.0, czy da się włączyć?

@Koleś Nie. Niestety to tak nie działa. Temat poruszany wielokrotnie-odsyłam do wcześniejszych postów. Samo podłączenie ONT nic nie da. Potrzebny jest wpis mac adresu w bazie Orange i konfiguracja z poziomu Kreowania usługi. Prościej i poprawniej jest przy zamawianiu usługi poprosić o zewnętrzny ONT z powodów sieciowych


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 7
  • 0

Tryb bridge dla Funbox 2.0, czy da się włączyć?

Kurcze szkoda .... ale dziękuje za informację


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12976
  • 53272
  • 619

Tryb bridge dla Funbox 2.0, czy da się włączyć?

@Koleś Szkoda, że nie założyłeś własnego wątku. Odpowiedź byłaby przeczytana przez innych pod innym-właściwym tematem. Jeszcze jedna uwaga: nie chwal się publicznie, ze możesz "coś załatwić". ONT-y są towarem ścisłego zarachowania w ewidencji, a więc nie podlegają "załatwieniu", a wprost wypożyczeniu (za darmo jeśli zgłosisz ten fakt przy instalacji). To naprawdę możliwe i nie boli..:)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 7
  • 0

Tryb bridge dla Funbox 2.0, czy da się włączyć?

Kolego przecież te ONT-y są do kupienia na Allegro i OLX więc ja nie tyle co się chwale tylko pomyślałem o zakupie takiego urządzenia właśnie z oferty OLX lub Allegro.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12976
  • 53272
  • 619

Tryb bridge dla Funbox 2.0, czy da się włączyć?

@Koleś Jeśli kupować, to nie na Allegro, gdyż tam można spotkać towary, które powinny być zdane do Orange, a "zaginęły w akcji". Może się okazać, że ów ONT widnieje już w bazie danych Operatora jako "zaginiony". Co innego nowe, ze sklepu. Tych jednak nie użyjesz zgodnie z tym, co napisałem wcześniej. Z różnych powodów......

Po co jednak wyważać otwarte drzwi, skoro legalnie można wypożyczyć od dostawcy netu???