Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Trochę dłużej zapala się dioda WIFI na routerze Funbox 6

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Trochę dłużej zapala się dioda WIFI na routerze Funbox 6

21.03.2024 w salonie Orange wymieniałem router na nowy.Po włączeniu routera zauważyłem,że jak na pomarańczowo zaświeci się dioda Internetu,która się świeci,to trochę dłużej zapala się na pomarańczowo dioda od WIFI.Odnośnie WIFI mam ustawione wspólne pasmo dla 2.4GHz i 5GHz,ale nie wiem czy ma to coś wspólnego z zapalaniem się diody od WIFI na routerze. Czy to normalne,że po wymianie routera,w nowym routerze,po zapaleniu się diody od Internetu,która świeci na pomarańczowo,dioda od WIFI trochę dłużej się zapala na pomarańczowo sygnalizując połączenie WIFI i jest to normalne?

Nie wiem czy wszystko opisałem dobrze

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Trochę dłużej zapala się dioda WIFI na routerze Funbox 6

@lukcio40  stary soft. Poczekaj na aktualizację, albo...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Trochę dłużej zapala się dioda WIFI na routerze Funbox 6

@lukcio40  po prostu sama karta startuje dłużej. Jeśli działa poprawnie, a na WifiAnalyzerze nie widzisz skoków zasięgu wifi i speedtesty wychodzą poprawnie, to nie ma się czym martwić. W nowym sofcie może się tak router zachowywać.

Obserwuj i gdy zobaczysz problemy, wymień w salonie po zgłoszeniu na czacie lub infolinii 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Trochę dłużej zapala się dioda WIFI na routerze Funbox 6

Czyli nie ma się czym przejmować,bo WIFI działa dobrze,speedtest wychodzi dobrze(pomiar przy routerze i dalej od routera w dużym pokoju) i na nowym sofcie jaki mam w routerze,tak może zachowywać się sam router odnośnie diody WIFI.Poczekam na aktualizację do najnowszej wersji softu i zobaczę jak wtedy będzie zachowywał się router podczas włączania:chodzi o diodę WIFI.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 83
  • 292
  • 0

Trochę dłużej zapala się dioda WIFI na routerze Funbox 6

Router dłużej łapie IP od Orange. Np u mnie cały czas dioda od wifi miga na pomarańczowo a wi-fi działa, bo router 'nie wie', że ma internet.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Trochę dłużej zapala się dioda WIFI na routerze Funbox 6

@lukcio40 BTW, nie istnieje wspólne pasmo. Możesz mieć co najwyżej wspólną konfigurację.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Trochę dłużej zapala się dioda WIFI na routerze Funbox 6

@lukcio40 

Jeśli masz już na tym FB6 najnowsze oprogramowanie, to możesz w nim wyłączyć w ogóle diody na stałe. Wtedy nie będą cię denerwowały ich stany emocjonalne. Jeśli nie masz jeszcze najnowszego oprogramowania, to zawsze możesz wziąć kawałek taśmy izolacyjnej i zakleić rzeczone diody.

😉

Co do meritum, to może mógłbyś pokazać o co właściwie ci chodzi na jakichś obrazkach? Prawdę mówiąc nie do końca zrozumiałem Twój problem. Piszesz że "wolniej", ale wolniej od czego? Jakieś konkretne czasy? Poza tym czy to znaczy że wykonujesz częste restarty rutera lub WiFi? Po co? Coś nie działa tak jak trzeba? Normalnie te rzeczy włącza się raz po zainstalowaniu usługi i później już nic się nie zmienia - stan diod jest w zasadzie stały w okresach wieloletnich. Albo robisz jakieś eksperymenty, których nie opisałeś (proszę opisz), albo masz coś zepsute. Rzuć proszę jakiś szerszy kontekst na to co napisałeś. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 83
  • 292
  • 0

Trochę dłużej zapala się dioda WIFI na routerze Funbox 6

Jaka jest najnowsza wersja oprogramowania? I gdzie szukać opcji wyłączenia diod?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 83
  • 292
  • 0

Trochę dłużej zapala się dioda WIFI na routerze Funbox 6

Hmm. Mam jakąś starą wersje FW.  Ciekawe, czy mój router w ogóle ma szanse złapać update?  Bo nie jest routerem brzegowym. Robi tylko za AP. Net dostaje z LAN a nie z WAN...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Trochę dłużej zapala się dioda WIFI na routerze Funbox 6


@atlas_cudownapisał(-a)

Hmm. Mam jakąś starą wersje FW.  Ciekawe, czy mój router w ogóle ma szanse złapać update?  Bo nie jest routerem brzegowym. Robi tylko za AP. Net dostaje z LAN a nie z WAN...


To nie dostanie. Jeśli chcesz żeby dostał, to podłącz go na jakiś czas w domyślnej konfiguracji (czyli do ONT) .