Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Terminal ONT a własny router

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Terminal ONT a własny router

Szybkie pytanie: Czy terminal ONT jest absolutnie niezbędny, aby podłączyć internet światłowodowy Orange do własnego routera? Czy równie dobrze można podłączyć swój router do routera/FunBoxa od Orange i mieć po prostu podwójną sieć Wi-Fi? Czy może w ustawieniach FunBoxa jest możliwość całkowitego wyłączenia Wi-Fi, aby sieci się niepotrzebnie nie nakładały?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Terminal ONT a własny router

@ideolog  FunBox6 może ci wystarczy, ten swój router sprzedasz, po co x2 NAT robić, opóźnienia mogą występować, rozwali ci to system 😄

Tak na poważnie ping większy niż 1 to katastrofa? 

Może będzie koło 3, albo tylko 1, to zależy od obu routerow i kabla łan, bez testów nikt tego nie zgadnie. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Terminal ONT a własny router

@ideolog  nową umowę do 600Mb/s dostaniesz z FunBox 3.0, od 600Mb/s do 1Gb/s już z FunBox 6, ONT ci niepotrzebny, jak chcesz go to tylko do FunBox 3.0 można dostać, co do dodatkowego routera, to przy FunBox 6 będzie raczej niepotrzebny 😎


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Terminal ONT a własny router

@Anonim mam router w standardzie Wi-Fi 6, który kosztował ponad 1500 zł i jest mi on potrzebny do streamowania obrazu do gogli VR z minimalnymi opóźnieniami, więc wolałbym przy nim pozostać. Zatem ponawiam pytanie, czy można go połączyć z FunBoxem 6 i wyłączyć Wi-Fi w FunBoxie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Terminal ONT a własny router

@ideolog możesz zrobić podwójne routowanie ( kaskada jeden za drugim) tylko musisz pamiętać o innej adresacji DHCP na obu urządzeniach ( inny zakres IP) co jednak wiąże się z opóźnieniami 

Jeśli zamówisz FB3 możesz od razu zaznaczyć że musisz mieć dodatkowe ONT że względu na własny router i rozłożenie sieci w lokalu. W FB możesz  wyłączyć wifi


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Terminal ONT a własny router

@agat13 i myślisz, że router z górnej półki postawiony pomiędzy FB a moim kompem może powodować opóźnienie większe niż powiedzmy 1 milisekunda? Celuję w internet gigabitowy, więc raczej nie dadzą mi FB3.

Anonim

Nie dotyczy

Terminal ONT a własny router

@ideolog  FunBox6 może ci wystarczy, ten swój router sprzedasz, po co x2 NAT robić, opóźnienia mogą występować, rozwali ci to system 😄

Tak na poważnie ping większy niż 1 to katastrofa? 

Może będzie koło 3, albo tylko 1, to zależy od obu routerow i kabla łan, bez testów nikt tego nie zgadnie. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Terminal ONT a własny router

@Anonim z tą 1 milisekundą nie miałem na myśli, że 1 czy 5 milisekund więcej to katastrofa, tylko że właśnie stawiając router pomiędzy raczej nie powinno to być nic odczuwalnego. Z tego, co widzę, FB6 obsługuje standard Wi-Fi 6 5GHz, więc może rzeczywiście nada się do streamowania VR. Dzięki za odpowiedzi, już wszystko jest dla mnie jasne. Szkoda tylko, że FB nie można ustawić w tryb modemu tak jak w UPC i podłączyć do routera pod WAN.

Anonim

Nie dotyczy

Terminal ONT a własny router

@ideolog niestety trybu Bridge w FunBox 6 nie ma, ale to nie stanowi problemu, inna sprawa że może FunBox 6 cię zadowoli, nie trzeba będzie 2 routera podłączyć 😉