Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TP-Link ER 605 V2 - zrywanie połączenia PPPoE


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

TP-Link ER 605 V2 - zrywanie połączenia PPPoE

WItam, przez po 2-3 miesiącach użytkowania Internetu na FunBoxie przełączyłem się na ONT + router TP-Link ER 605 V2. Wcześniej widziałem sporo wątków, że ten router daje radę z Internetem światłowodowym z Orange. I faktycznie udało się go skonfigurować (standardowo dane do PPPoE + ustawienie VLAN na WANie na 35) i połączenie zostało nawiązane. Problem w tym, że praktycznie od początku następuje rozłączanie co kilkadziesiąt minut (czasem 30 czasem 50 min). Logi z routera to wyłapują te zerwania, próby połączenia, czasem kilkukrotne zanim się uda. Wcześniej też na Funboxie nie było idealnie ale nie było aż takich zerwań. Czy ktos miał tkai problem lub wie z czego to może wynikać?

12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13137
  • 53977
  • 634

TP-Link ER 605 V2 - zrywanie połączenia PPPoE

@mnivo Zrywa tylko sesję? Czy i ONT traci synchronizację? Wymień dla przyzwoitości kabel eth od routera do ONT-a. Soft najnowszy? Pobierz ER605 | TP-Link Polska


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5502
  • 22286
  • 183

TP-Link ER 605 V2 - zrywanie połączenia PPPoE


@mnivonapisał(-a)

...

Wcześniej też na Funboxie nie było idealnie ale nie było aż takich zerwań

...


To dziwne. Powinno było być idealnie, jak nie było należało reklamować. W czym się ta "nieidealność" objawiała?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

TP-Link ER 605 V2 - zrywanie połączenia PPPoE

tak, soft wgrałem najnowszy; kabel prosto od Orange, który śmigał z FunBoxem


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1736
  • 8463
  • 65

TP-Link ER 605 V2 - zrywanie połączenia PPPoE

@mnivo Z FB korzystałeś z zewnętrznego ONT czy z wbudowanego w urządzenie? Bo tak jak napisał @j131 powinno być stabilnie jak skała z wyjątkiem przerwy na odnowienie adresu IP. Napisz czy to sieć Orange czy innego operatora.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

TP-Link ER 605 V2 - zrywanie połączenia PPPoE

@Samotnickna początku wbudowany ONT w FunBox a potem przez zewnętrznego ONT jak zacząłem próby przesiadki z FunBoxa na inny sprzęt. Na FunBox faktycznie takiego dramatu nie było, chociaż nie wiem skąd te przerywniki w wideokonferencjach. W każdym razie na infolini technicznej Orange dowiedziałem się, że zarówno za czasów FunBoxa były zerwania jak i teraz (tyle, że obecnie są częstsze).


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1736
  • 8463
  • 65

TP-Link ER 605 V2 - zrywanie połączenia PPPoE

@mnivo Wróciłbym do konfiguracji z FB oraz wbudowanym ONT i przez kilka dni obserwował czy sesja jest zrywana oraz czy urządzenie się nie restartuje (te informacje są w panelu FB jak zapewne wiesz). Do tego jakiś ping na zewnątrz "na wciąż" i obserwować utratę pakietów. U mnie takie rozłączenia ładnie wychwytywał OpenVPN bo ma logi i widać, że musiał połączyć się ponownie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5502
  • 22286
  • 183

TP-Link ER 605 V2 - zrywanie połączenia PPPoE


@mnivonapisał(-a)

...

nie wiem skąd te przerywniki w wideokonferencjach

...


Uczestniczę zawodowo w licznych wideokonferencjach. Od 2021 (odkąd mam światłowód) musiały ich być setki. Ani razu nie miałem żadnych "przerywników". Umowa FTTH 300/50.

IMHO coś jest u Ciebie serio "nie tak" z łączem. Przyzwyczajenie do "byle jakiego" działania wyniesione z usług miedzianych często skłania do ignorowania takich problemów na światłowodzie. Nie powinno.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1736
  • 8463
  • 65

TP-Link ER 605 V2 - zrywanie połączenia PPPoE

@mnivo Zapomniałem zapytać czy sprawdzałeś te parametry?

Zrzut ekranu 2023-06-22 111724.png


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2092
  • 7681
  • 31

TP-Link ER 605 V2 - zrywanie połączenia PPPoE


@mnivonapisał(-a)

WItam, przez po 2-3 miesiącach użytkowania Internetu na FunBoxie przełączyłem się na ONT


nie poplamiłeś tam czegoś paluchami? Podmień patchcord światłowodowy.