Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Switch, drukarka i access point

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 114
  • 0

Switch, drukarka i access point

Dzięki za pomoc.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Switch, drukarka i access point


@agat13napisał(-a)

@ketrasaArtur nawet do kompa z adresem drugiej podsieci za WAN drugiego routera?


Tak, wszystko działa prawidłowo.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Switch, drukarka i access point

@ketrasaArtur z mojej wiedzy nie przejdziesz z FB na podsieć drugiego routera w kaskadzie bez przekierowania ruchu na konkretny adres...z zewnątrz na podsieć routera nie ma wstępu bez wyraźnego pozwolenia...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 114
  • 0

Switch, drukarka i access point

Sprawdziłem to "na krótko" i działa to tak. Z sieci Funboxa nie moge się łączyć bezpośrednio z stroną kondiguracyjną access pointa (router lte z opcją wan), ale mogę się łączyć z drukarką podpiętą do drugiego routera. natomiast z sieci access pointa mogę łączyć się ze wszystkim połączonym z funboxem.

 

Teraz jeszczę się spytam czy będzie działać następująca konfiguracja. Do FB ma być podłączony switch. Ze switcha mają wychodzić 3 patchcordy. Pierwszy do drukarki na ethernet. Drugi do komputera. Trzeci do routera lte w trybie wan. 

 

Czy w takim układzie mogę się połączyć z drukarką w sieciach z obydwu routerów? Na krótko zadziałało ale bez switcha i czy switch nie spowoduje komplikacji? 

 

Model switcha:Netgear 5p GS305E (5x10/100/1000Mbit) 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Switch, drukarka i access point

@mr_stahuu z tego co opisujesz switch nie wniesie nic do ukladu. Powinno zadziałać. Zapytam tylko gwoli ścisłości czy ten AP/ router LTE jest w końcu w trybie routera czy AP że switchem?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 114
  • 0

Switch, drukarka i access point

@agat13 jak napisałem - jest w trybie ap na skrętce


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Switch, drukarka i access point

@mr_stahuu czyli wszystkie urządzenia niezależnie Dio czego podpięte mają adresy z jednego routera DHCP i w jednej klasie adresowej?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 114
  • 0

Switch, drukarka i access point

i tu właśnie nie wiem. W funboxie każdemu urządzeniu w domu daję stałe ip ale nie mam takiej opcji w acces poincie (huawei b315). Jak próbowałem tylko na próbę połączyć się z drukarką połączoną z huaweiem (docelowo ma być jak mówiłem połączona switchem do funboxa) to musiałem zgadywać ip. A i jeszcze mam pytanie jak ustawić to pozwolenie aby był dostęp z sieci funboxa do sieci huaweia. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Switch, drukarka i access point

@mr_stahuu jeżeli router LTE masz ustawiony w AP, to numery IP są przydzielane przez FunBox-a. Z poza zakresu DHCP, możesz ustawić w urządzeniach stałe IP, również dla drukarki.

 

@agat13 sprostowanie, switch wniesie do sieci możliwość dołączenia kolejnych urządzeń po kabelku. Nie zmieni natomiast przyznawania numerów IP, pewnie i to chodziło.