Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Stworzenie sieci lokalnej w domu jednorodzinnym

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13246
  • 54337
  • 637

Stworzenie sieci lokalnej w domu jednorodzinnym

@Simon12U mnie centralka telefoniczna działała również po ethernecie. Dwa gniazda RJ45 w każdym boxie. Lewe telefon, prawe internet. No, oczywiście dekoder miał osobny kabel zamiast telefonu przy TV 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 28
  • 0

Stworzenie sieci lokalnej w domu jednorodzinnym

Jestem pod pozytywnym wrażeniem jak wiele informacji można na tym forum uzyskać. Myślałem, że moja odpowiedź będzie wisiała w nieskończoność. 

Podziękowania dla @agat13 , @Samotnick  @pirenej  za tak dogłębną analizę przypadku. 

Na pewno wezmę pod uwagę:
- Switch z PoE ( + IGMP Snooping i Uplink jak modem będzie jednak w salonie), zawsze wtedy mniej kabli w pokojach i wolne gniazdka. 
- AP faktycznie nie jakieś drogie, byle z WiFi 6 jak FB i PoE.
- Skrzynka RACK pod Switcha też brzmi sensownie plus wykończenie skrętek na patchpanelu. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1760
  • 8568
  • 65

Stworzenie sieci lokalnej w domu jednorodzinnym

@Simon12 Patchpanel jak najbardziej. Niestety możesz mieć problem z dobraniem AP z PoE. Większość z nich jest przeznaczona do montażu na suficie lub na ścianie. Jeżeli masz gniazda sieciowe przy podłodze to sufitowy odpada. Naścienny ze zwisającym przewodem będzie szpecił, w dodatku emitował sygnał tylko przed siebie. Trzeba więc umieścić go w przemyślanym miejscu. Lepszym wyborem mogą okazać się AP zintegrowane w zasilaczem, podłączane bezpośrednio do gniazda elektrycznego, które jak napisałeś znajdują się obok gniazd sieciowych. Wystarczy do podłączenia krotki patchcord. Konstrukcja anten w takich urządzeniach jest przystosowana do miejsca montażu przy podłodze.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2098
  • 7708
  • 31

Stworzenie sieci lokalnej w domu jednorodzinnym


@Simon12napisał(-a)

- Skrzynka RACK pod Switcha też brzmi sensownie


taki przedmiot polecam. Szafka zamknięta czyni ciasnotę, a taki uchwyt daje trochę swobody. Przyda się też półka, albo dwie, listwa zasilająca rackowa i zapas śrub uchwytowych z tymi nakrętkami kwadratowymi ze sprężynkami.