Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sim-Lock - Orange Airbox 2 Plus

ROZWIĄZANE

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Sim-Lock - Orange Airbox 2 Plus

Jedno pytanie: jeśli potrzeba zdjęcia simlocka zachodzi po upływie czasu określonego w umowie abonamentowej, a tym samym zakończyła się spłata ratalna urządzenia- rozumieć należy, że urządzenie w 100 % należy do klienta. Dlaczego zatem usługa odblokowania jest płatna..????


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32588
  • 37724
  • 1375

Sim-Lock - Orange Airbox 2 Plus

Bo nie ma przepisów prawnych na bezpłatne zdjęcie simlocka. Dlatego nadal jest opłata.

Poza tym kiedy kupiłeś telefon i jaki model? Zwykle okres wzrostu popularności oferty ratalnej spowodował, że Orange już tego okresu nie zakłada simlocków. Czy było sprawdzane czy telefon ma simlocka?

 

A jeśli chodzi o Airbox2, to na niego był zakładany brand, a nie simlock.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Sim-Lock - Orange Airbox 2 Plus

Nadal nie rozumiem, jakim prawem mam płacić za zdjęcie sim-Lock w urządzeniu, które jest juz on dawna moje (wywiązałam się z umowy abonamentowej, czas obowiązywania umowy minął, zakończyłam więc spłate urządzenia).
Jeśli urządzenie należy do mnie, a firma Orange spowodowała, że nie mogę z niego korzystac (urządzenie jest wg mnie niepełnowartościowe), to może Orange ma chęć/obowiązek odkupić je teraz ode mnie?

 

PS. Co to jest brand i jak się tego pozbyć? Nieodpłatnie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32588
  • 37724
  • 1375

Sim-Lock - Orange Airbox 2 Plus

Jeśli kupujesz telefon/urządzenie z pewną cechą (dla niektórych wadą - simlock), to nie możesz po spłacie oczekiwać zmiany jego właściwości (to wynika z kodeksu cywilnego). Informacja o ew. simlocku powinna być na umowie z którym zakupiono urządzenie.

Brand w tym kontekście miałem na myśli to logo i oprogramowanie. Temat dotyczy Airboxa 2, tam usunięcie tego jest trudne. I na airboxy 2 nie było simlocków.