Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Serwer VPN na routerze za funboxem

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 33
  • 0

Serwer VPN na routerze za funboxem

@chybaanonim123 tak dopuszcza. Chcialem ustawić ipsec'a poniewaz ta opcja jest domyslnie w telefonach, nie trzeba zadnych aplikacji. Okej po IP 🙂 tylko zaznaczylem ze  musialem cos dodatkowo uruchamiac by sie w ogole do niego dostac i akurat dlaczego po 8443 jednie? 

 

Niekoniecznie musi być usluga asusa, moze byc no IP, tylko niestety trzeba mnie za reke poprowadzic co zrobic na tym funboxie 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 17
  • 0

Serwer VPN na routerze za funboxem


@grizli9napisał(-a)

Niekoniecznie musi być usluga asusa, moze byc no IP, tylko niestety trzeba mnie za reke poprowadzic co zrobic na tym funboxie 


Generalnie bardzo chętnie, ale to forum wręcz pęka od podobnych tematów... a i wiedzę można zyskać od takiego czytania - bo sam nie wymyślisz tylu rozwiązać i problemów.

 


@grizli9napisał(-a)

@chybaanonim123 tak dopuszcza. Chcialem ustawić ipsec'a poniewaz ta opcja jest domyslnie w telefonach, nie trzeba zadnych aplikacji. Okej po IP 🙂 tylko zaznaczylem ze  musialem cos dodatkowo uruchamiac by sie w ogole do niego dostac i akurat dlaczego po 8443 jednie? 


Asus chce być miły i nie zajmować Ci cennego portu 443, który akurat może byś chciał przeznaczyć na wystawienie usługi na świat po HTTPS. Szkoda tylko, że jest to opcja hardkodowana, bez możliwości zmiany - z tego co mówisz. Cokolwiek byś nie robił, nie wystawiaj panelu zarządzania żadnego urządzenia na wprost na świat...

 

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 33
  • 0

Serwer VPN na routerze za funboxem

@chybaanonim123 ja chcialem po 80-tym skoro to jest wewnątrz.. tak jak funbox itp. 
Zarządzałki nie chce na swiat.. bez przesady 🙂

 

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Serwer VPN na routerze za funboxem

@grizli9 

Adresację w LAN masz płaską czy masz drugą sieć podłączoną do Asusa i z niej korzystasz? Czyli czy Asus ma efektywnie jeden adres prywatny (ten przydzielony przez FB) czy ma też drugi, "bardziej prywatny"? Pytam, bo ten (ewentualny) drugi adres jest dla FB nieosiągalny (dla nawiązywanych z zewnątrz połączeń), więc może być problem z zestawieniem takiego VPN. Przy płaskiej adresacji LAN powinno się dać dostać do Asusa przekierowując port(y) na FB, ale IMHO na miedzi to jest i tak lekki overkill. Bardzo łatwo będzie wysycić/zablokować łącze z zewnątrz.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 33
  • 0

Serwer VPN na routerze za funboxem

Zobaczymy.. Tak, router dostaje adres z FB, ale swoim urządzeniom nadaje własny (przy obecnej konfiguracji). Jest możliwosc różnych konfiguracji.. np. ze ten router bedzie takim acces pointem itpPrzechwytywanie.PNG

 

Wysycić nie wysyci. Można ograniczyc przepustowoć dla konkretnych połączeń 🙂 Najwyzej vpn nie bedzie dzialal i tyle.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Serwer VPN na routerze za funboxem

@grizli9 

Najprościej byłoby działać w trybie AP, oczywiście jeśli w tym trybie da się uruchomić serwer VPN.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 33
  • 0

Serwer VPN na routerze za funboxem

Witam

Wracam z tematem. Mam wszystko pokonfigurowane: DDNS dziala z no-ip, porty przekierowane ale vpn dalej nie dziala. Help Asusa mowi ze trzeba na funboxie uruchomic tryb bridge. 

Czytalem w kilku wątkach tu na forum i w innych zrodlach i ludzie pisali ze bridge w funboxach jest zablokowany.

Rozmawialem z helpem Orange'a i powiedzieli ze tylko światlowodowi mają zablokowany, a w moim przypadku jest odblokowany. Niestety nie chcieli mi pomóc uruchomić tego bridge'a, bo nie wspierają tego trybu. 

Znalazłem tylko jedną instrukcję (https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=17985), ale niestety telnet u mnie jest zablokowany.

Wie ktoś jak uruchomić tego bridge'a?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Serwer VPN na routerze za funboxem

@grizli9  na żadnym Funboxie nie ustawisz trybu bridge. Nie ma opcji. Możesz przekierować porty, włączyć DMZ, ale nie zrobisz bridge'a


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Serwer VPN na routerze za funboxem

Zapora w FB na niski, czy dopisać do loginu bez ochrony i na Asus VPN powinien działać 😎

Jak nie to zgłoszenie i niech zdalnie zaporę ograniczą by porty były otwarte 😎

Ja tam mam własny router i takich problemów nie mam 😎


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1643
  • 8157
  • 64

Serwer VPN na routerze za funboxem

@grizli9 Daj sobie szansę na pomoc i napisz dokładnie co to znaczy „wszystko pokonfigurowane”. Gdzie ustawiłeś (który router) DDNS, jakie porty przekierowaleś, jaki to rodzaj VPN i co to znaczy, że nie działa? Jak sprawdzasz, czy działa? Jak są połączone te routery (LAN-WAN czy inaczej)? Jedno jest pewne. Ani wybrany typ zapory ani przedrostki loginu nie mają nic do gadania w konfiguracji opartej o OpenVPN.