Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samoczynny powrót do konfiguracji IPv6


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1590
  • 7954
  • 61

Samoczynny powrót do konfiguracji IPv6

Dzisiaj, podczas nocnego restartu FB3, nastąpiło u mnie automatyczne przełączenie z IPv4 na IPv6. Do loginu został dodany sufiks /ipv6 mimo zaznaczonej opcji „Wymuś połączenie IPv4”. Po takiej zmianie wszystkie przekierowania portów przestają działać (zmieniają się porty zdalne) i jedynym ratunkiem jest wczytanie działającej konfiguracji z pliku. Interesuje mnie czy inni też doświadczają takich niespodzianek. Zdażyło się to drugi raz, kiedyś w Orange, teraz w nju, zawsze na FB3.

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Samoczynny powrót do konfiguracji IPv6

@Samotnick  to dziwne, bo jeśli masz login bez /ipv6 i masz zaznaczone wymuszanie IPv4 zaden restart nie powinien tego zmienić. Tylko pełny reset może to wymusić. Z tego co wiem nie ma mechanizmów tak działających, więc jesteś ewenementem .

Zaryzykuję tezę, że dokonuje się dziwny powrót do ustawień fabrycznych i zweryfikować to może tylko konsultant na infolinii . W systemie będzie widział powrót do parametrów rejestracyjnych i zaciągnięcie nowych ustawień. Tylko to przychodzi mi do głowy i dobrze, że masz backup softu z " gotowcem"

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 50
  • 0

Samoczynny powrót do konfiguracji IPv6

Problem się robi gdy nie masz wmuszenia IPv4 , a dotąd twój router łączył się bez niego sam po IPv4 i nagle technicy z zewnątrz wrzucą Ci IPv6 do FB3 bez twojej wiedzy w trakcie, np confcalla dzisiaj po 9ej. Objaw jest taki, że odpina cię od internetu - pada port LAN w FB3 fizycznie, pomimo, że lampka sygnalizuje, że LAN jest, a Ty nie wiesz co się dzieje. Restart sprzętu FB3, wchodzisz w opcje i jedyne miejsce w którym widzisz, że coś się zmieniło jest w Zaawansowanych opcja DMZ "opcja DMZ nie jest aktywna w IPv6".

Technicy bez pojęcia uwalają tym manewrem opcje, które masz w FB3 na IPv4 przestawiając FB na IPv6 z zewnątrz i uważają, że to jest wobec klienta w porządku. Musisz się bronić przed tym ustawiając wymuszenie IPv4 przy logowaniu FB3 do Neo - "zaptaszkować".

 

Technicy zamiast przetestować co zepsują swoimi działaniami w Orange Labie, robią to na żywo na klientach i to jest porażka wiarygodności sieciowej tej firmy. Brak ostrzeżeń o zabawie, zabawa, jej efekty wylewamy na forum, bo nie ma gdzie.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1590
  • 7954
  • 61

Samoczynny powrót do konfiguracji IPv6

@fibermann Zawsze mam zaznaczone "Wymuś połączenie IPv4" i brak dopisku /ipv6 w loginie. Niestety jak się okazuje nie zawsze to wystarcza i jest dodawane /ipv6 a "Wymuś..." jest dalej "zaptaszkowane". Pół biedy jak się jest na miejscu bo zdalnie nie naprawię konfiguracji.