Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SONY XF8305 + Sagemcom WHD 80 + Flybox LTE+


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

SONY XF8305 + Sagemcom WHD 80 + Flybox LTE+

Witam,

 

Zamówiłem Orange LOVE w pakiecie: TV satelitarna + telefon + Internet domowy LTE.

W ramach pakietu otrzymałem dekoder Sagemcom WHD 80 oraz router Flybox LTE+ (Huawei B525).

Mam kilka pytań do powyższej konfiguracji.

 

  1. Czy dekoder musi mieć stałe połączenie internetowe z routerem? Czy jest ono wymagane tylko do aktywacji? Obecnie router i dekoder są połączone po kablu. Docelowo chciałbym przenieść router z salonu do sypialni gdzie dużo lepiej łapie sygnał LTE.
  2. Jeśli wymagane jest stałe połączenie to czy może się ono odbywać po WiFi? Niestety instrukcja którą otrzymałem z dekoderem nie uwzględnia Flyboxa LTE+ więc nie wiem czy takie połączenie jest akceptowalne, ani jak je aktywować. Próbowałem połączyć oba urządzenia po WiFi przy pierwszym uruchomieniu poprzez wciśnięcie WPS na routerze oraz naciśnięcie P+ i P- na dekoderze, ale na wyświetlaczu dekodera nie pojawiały się żadne komendy sygnalizujące połączenie lub brak połączenia.
  3. Posiadam telewizor (SONY XF8305) z wbudowanym CI+. Czy w związku z tym mogę przełożyć kartę z dekodera do telewizora? Czy w takim przypadku zmieni się w jakiś sposób funkcjonalność (stracę jakieś udogodnienia? nie licząc tego że będę mógł korzystać z jednego pilota zamiast dwóch i będę mógł schować dekoder do pudełka 🙂 ).
2 ODPOW. 2
Anonim

Nie dotyczy

SONY XF8305 + Sagemcom WHD 80 + Flybox LTE+

Dekoder musi mieć połączenie z routerem (internet jest potrzebny), połączenie poprzez kabel lub wi-fi, wps powinno zadziałać, inna sprawa że czasem urządzenia po wps się nie dogadują, jakbyś miał FB 2.0 to bez problemów po wps dogaduje się z dekoderem. W niektórych przypadkach połączenie Wi-Fi nie będzie działało jeżeli na modemie wybrałeś kanał Wi-Fi numer 12 lub 13, więc zamiast automatycznego wyboru kanału ustaw 6 przykładowo. Odnośnie karty z dekodera, jest ona parowana z nim, czytnik w TV niestety nie odkoduje telewizji.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

SONY XF8305 + Sagemcom WHD 80 + Flybox LTE+

Po długiej walce z dekoderem i routerem udało się połączyć je po WiFi - obsługa mało intuicyjna.

Co do karty w TV to będę niewiernym Tomaszem i przetestuję osobiście w wolnej chwili czy taka opcja zadziała. Obsługa TV z dwóch pilotów (w tym ten z Sagemcoma który jest bardzo kiepski jeśli chodzi o obsługę) jest bardzo niewygodna i zablokowanie możliwości oglądania TV bez dekodera pomimo odpowiedniego portu w TV byłaby sporym nieudogodnieniem ze strony Orange w kierunku klientów.