Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozłączanie internetu podczas pobierania po godz 12 (darmowe pobieranie)

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Rozłączanie internetu podczas pobierania po godz 12 (darmowe pobieranie)

Mianowicie jako użytkownik internetu mobilnego orange, żeby nie zużyć w tydzień całego transferu próbuję zostawić pobieranie na godziny wieczorne, kiedy to transfer nie jest zużywany. Mam to w umowie.

"Próbuję" ponieważ za każdym razem gdy uruchamiam pobieranie, to rozłącza mi sieć. Jedynym wyjściem jest reset urządzenia, a jest to długie i irytujące, a przynosi skutek jedynie na jakąś minute, potem to samo.

Korzystam z alcatel one touch y901nb, więc każdy kto miał do czynienia z tym urządzeniem wie, że resetowanie go to nic przyjemnego, ale ja nie o tym.

Sytuacja wyżej wspomniana powtarza się za każdym razem i wygląda na celowe działanie.

A uważam tak ponieważ gdy pobieram po zakończeniu darmowych godzinek nic takiego się nie dzieje.

Czy ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieję? Czy komuś innemu również się to zdarza?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Rozłączanie internetu podczas pobierania po godz 12 (darmowe pobieranie)

Tak naprawdę najpierw należało by ustalić czy to na pewno rozłączenie z sieci, a nie wada karty sim lub usterka urządzenia. Nie wiem czy raz próbowałeś zamiast routera przełożyć kartę sim do jakiegoś smartfona i z niego zrobić z hotspota.

Druga rzecz co doradzam do skierowania zapytania do BOK przez stronę zasięgu.

Co do zapisu w regulaminie, niestety nie podałeś daty podpisania aneksu/umowy czy nazwy promocji, więc podam regulamin do najnowszej - u Ciebie może być minimalnie inaczej, ale sens jest ten sam (właściwy można uzyskać na BOK). https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2003905/4103998035.pdf - obecnie to Rodział IV - Bezpieczeństwo, choć nie ma jasno to jest zapis np.Zastrzegamy sobie prawo do rozłączania połączenia internetowego
(rozłączenie serwisowe) wymagającego ponownej autoryzacji.

W starszych regulaminach bywał taki punkt:W przypadku świadczenia usług dostępu do Internetu, Operator stosuje procedury pomiaru ruchu w Mobilnej Sieci Orange i przeprowadza rekonfiguracje sieci telekomunikacyjnej w celu zapobieżenia przekroczeniu pojemności sieci. Ponadto w celu poprawy jakości usług transmisji danych i oszczędzania zasobów sieci telekomunikacyjnej Operator realizuje optymalizację protokołu http polegającą na redukcji ilości przesłanych danych dla stron www i video. W przypadku tymczasowych problemów technicznych w Mobilnej Sieci Orange, Operator ogranicza prędkość transmisji dla aplikacji, dla których wydłużenie czasu pobierania danych nie ma wpływu na jakość np. aplikacje peer-to-peer lub inne serwisy służące do wymiany plików, aktualizacje systemów operacyjnych takich jak Microsoft Windows, aktualizacje oprogramowania antywirusowego.

One i tak są ogólnikowe że może dziać się wszystko.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Rozłączanie internetu podczas pobierania po godz 12 (darmowe pobieranie)

Z jakich protokołów/serwisów korzystasz przy ściąganiu danych? Czy któryś z nich opiera się o p2p?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Rozłączanie internetu podczas pobierania po godz 12 (darmowe pobieranie)

Najczęściej korzystam z utorrenta. Jeśli to jest odpowiedź na Twoje pytanie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Rozłączanie internetu podczas pobierania po godz 12 (darmowe pobieranie)

To w przypadku torrentów takie rozłączenie są "normalne", w tym sensie że regulamin usług mobilnych nie gwarantuje ich stabilnego działania.

Mogę zasugerować kontakt z BOK lub dokonania zgłoszenia przez stronę zasięgu http://orange.pl/zasieg ale nie wiem czy to coś da. Spróbować można.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Rozłączanie internetu podczas pobierania po godz 12 (darmowe pobieranie)

Prawdę mówiąc pierwsze słyszę o czymś takim. Inne sieci też posiadają takie kruczki?

Ale to nadal nie tłumaczy, że dzieje się to w godzinach darmowych, a poza nimi - nie.

Gdzie mogę znaleźć wspomniany regulamin? Czy mogę to w jakiś sposób ominąć?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Rozłączanie internetu podczas pobierania po godz 12 (darmowe pobieranie)

Tak naprawdę najpierw należało by ustalić czy to na pewno rozłączenie z sieci, a nie wada karty sim lub usterka urządzenia. Nie wiem czy raz próbowałeś zamiast routera przełożyć kartę sim do jakiegoś smartfona i z niego zrobić z hotspota.

Druga rzecz co doradzam do skierowania zapytania do BOK przez stronę zasięgu.

Co do zapisu w regulaminie, niestety nie podałeś daty podpisania aneksu/umowy czy nazwy promocji, więc podam regulamin do najnowszej - u Ciebie może być minimalnie inaczej, ale sens jest ten sam (właściwy można uzyskać na BOK). https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2003905/4103998035.pdf - obecnie to Rodział IV - Bezpieczeństwo, choć nie ma jasno to jest zapis np.Zastrzegamy sobie prawo do rozłączania połączenia internetowego
(rozłączenie serwisowe) wymagającego ponownej autoryzacji.

W starszych regulaminach bywał taki punkt:W przypadku świadczenia usług dostępu do Internetu, Operator stosuje procedury pomiaru ruchu w Mobilnej Sieci Orange i przeprowadza rekonfiguracje sieci telekomunikacyjnej w celu zapobieżenia przekroczeniu pojemności sieci. Ponadto w celu poprawy jakości usług transmisji danych i oszczędzania zasobów sieci telekomunikacyjnej Operator realizuje optymalizację protokołu http polegającą na redukcji ilości przesłanych danych dla stron www i video. W przypadku tymczasowych problemów technicznych w Mobilnej Sieci Orange, Operator ogranicza prędkość transmisji dla aplikacji, dla których wydłużenie czasu pobierania danych nie ma wpływu na jakość np. aplikacje peer-to-peer lub inne serwisy służące do wymiany plików, aktualizacje systemów operacyjnych takich jak Microsoft Windows, aktualizacje oprogramowania antywirusowego.

One i tak są ogólnikowe że może dziać się wszystko.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Rozłączanie internetu podczas pobierania po godz 12 (darmowe pobieranie)

Czyli jak zwykle...

 

Dziękuje za poświęcony czas i wyjaśnienie mi tych rzeczy 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Rozłączanie internetu podczas pobierania po godz 12 (darmowe pobieranie)

@bodyjones, stawiam bardziej na problem z routerem mobilnym w przypadku dużej ilości jednoczesnych połączeń. Nie wiem ile masz ich ustawionych, ale zmniejsz do np. 10-20 i zobacz jak będzie.


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10882
  • 150

Rozłączanie internetu podczas pobierania po godz 12 (darmowe pobieranie)

@bodyjones

czy któraś z porad okazała się pomocna? Jeśli tak - to zachęcam do oznaczenia stosownego posta. Szczegóły poniżej:

Pokaż szczegóły
  • jeśli założyłeś temat i pojawiła się dobra odpowiedź lub rozwiązanie - oznacz najlepszą odpowiedź klikając w przycisk 4.png 
    Podziękujesz w ten sposób osobie, która pomogła i pomożesz osobom, które będą miały podobne pytanie.