Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router zamiast FB6


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1650
  • 8168
  • 64

Router zamiast FB6

@maax990 Z tego co pamiętam to zasobów sieciowych nie zobaczysz w browser’ze. Musiałbyś skonfigurować OpenVPN aby pracował w warstwie drugiej. Jest taka możliwość ale szczerze mówiąc nigdy z niej nie korzystałem. Możesz za to bez problemu wejść do zasobu poprzez \\<IP>\<nazwa_udziału> albo zmapować go na przykład na literę dysku.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 25
  • 0

Router zamiast FB6

wlasnie tutaj kiedys mi to dzialalo w ten sposob , ale zmieniajac umowe na firme ( inny operator niz Orange) pozbylem sie zewnetrznego IP ( taka nazwe mi podali dla tej uslugi) na rzecz FV , i po tym zabiegu uteacilem mozliwosc montowania tego udzialu ( sorki za takie nazwy ale stary czlowiek juz jestem pamietajacy DOS 🙂 ) obecnie nie mam dostepu i musze wchodzic na ktorys z moich serwerow poprzez RDP i tam odpalac siec i wtedy mam dostep. O dziwo Open VPN po utracie zewnetrznego IP dalej dziala ( operuje nazwami jakie operator mi podal o IP)


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1650
  • 8168
  • 64

Router zamiast FB6

@maax990 Może oprócz zmiany umowy zmieniło się coś jeszcze w konfiguracji sieci lub systemów. Wystarczy poprawka do Windows która, na przykład, zablokuje starszą wersję SMB. Na pewno można korzystać bezpośrednio z udziałów sieciowych poprzez OpenVPN. Jeżeli masz zestawioną sesję VPN to rodzaj adresów (stały, dynamiczny) nie ma już znaczenia dla komunikacji wewnątrz tunelu.

https://openvpn.net/community-resources/connecting-to-a-samba-share-over-openvpn/
https://serverfault.com/questions/1089926/cannot-access-smb-share-from-windows-10-via-openvpn-connec...

Musisz podać więcej szczegółów dotyczących używanych systemów i ich konfiguracji aby coś więcej poradzić.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1650
  • 8168
  • 64

Router zamiast FB6

@maax990Sprawdź na serwerze gdzie masz udziały sieciowe regułę zapory, która standardowo blokuje przychodzący ruch spoza lokalnej sieci. Trzeba przestawić opcję jak na załączonym obrazku.

Zrzut ekranu 2023-11-06 095624.pngZrzut ekranu 2023-11-06 095653.png


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 25
  • 0

Router zamiast FB6

na qnap to mam , nigdy wczesniej nie mialem tego zablokowanego , ale jak postawie to na nowej lokalizacji to to dokladnie sprawdze i wtedy bedziemy rozwiazywac zagadke , na razie zamowilem dwa deco x95 i zobaczymy jak bedzie z zasiegiem wifi , odezwe sie jak sprzet przyjdzie i wepne to w siec z jednym serwerem dell( testowy jakis zrobimy na windows 11 ) z jakims udzialem sieciowym


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1650
  • 8168
  • 64

Router zamiast FB6

@maax990W wolnej chwili wklej konfigurację OpenVPN z QNAPa. Kluczowe jest jak ruch z tunelu wychodzi do sieci lokalnej - czy jest NATowany czy wychodzi z adresacją VPNa. Dobrze byłoby też wiedzieć czy korzystasz z DHCP na FB czy może używasz do tego wspomnianego NASa.

BTW: Fajny jest ten X95 bo ma backhaul na osobnym radiu, jak na prawdziwy mesh przystało.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 25
  • 0

Router zamiast FB6

Dziala 🙂 problem udalo mi sie zidentyfikowac i rozwiazac , jakis czas temu musialem dodac dysk sieciowy po nazwie urzadzenia czyli NASxxx , i przy takiej nazwie nie mozna na niego wejsc tunelem open VPN , jednak gdy tunel jest otwarty i wpisze numer ip tego serwera nas to noralnie sie lacze z zewnatrz .

Nie rozumie dla czego tak jest ale wazne ze dziala , dziekuje wszystkim za pomoc.

 

Zakupione deco x95 zatestuje w chwili wolnego bo obecnie walcze z podlogami w domu , gdy zakoncze ten etap wepne to i dam znac czy to lepiej rozsyla sygnal niz ten asus o ktorym pialem w pierwszym poscie


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1650
  • 8168
  • 64

Router zamiast FB6

@maax990 Celowo napisałem Ci o wchodzeniu poprzez IP bo to jest pewna metoda dotarcia do celu. Aby działało po nazwie musiałbyś ogarnąć serwer DNS w swojej sieci albo dodać mapowanie w pliku hosts na każdej maszynie które ma łączyć się w ten sposób. Czekam na testy X95.